Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2021, 12:49

Gracze tracą zainteresowanie Cyberpunkiem 2077; przewidywana sprzedaż poniżej oczekiwań

Firma M Science, która zajmuje się analityką danych, przewiduje, że sprzedaż Cyberpunk 2077 w tym kwartale osiągnie około 500 tysięcy cyfrowych kopii, co jest znacznie poniżej średniej konkurencji na rynku gier AAA.

W SKRÓCIE:
  1. Analitycy przewidują załamanie sprzedaży Cyberpunka 2077 w najbliższych tygodniach.
  2. W porównaniu do innych gier AAA wydanych pod koniec zeszłego roku, polska produkcja zanotowała największy spadek po premierze.

Prognozowana sprzedaż Cyberpunka 2077 w najbliższych tygodniach nie wygląda zbyt dobrze. Zajmująca się tworzeniem analiz firma M Science postanowiła przygotować raport, na który powołał się serwis TheGamer.

Według projekcji analityków sprzedaż Cyberpunka 2077 w najbliższych tygodniach zanotuje ogromne spadki i będzie poniżej średniej innych gier AAA. Jak wyjaśnił Corey Barrett piastujący stanowisko starszego analityka w M Science, w trakcie badań zauważono znaczący spadek sprzedaży gry w cyfrowej dystrybucji.

Sądzimy, że do klienta końcowego za pomocą cyfrowej dystrybucji w tym kwartale trafi około 500 tysięcy kopii Cyberpunka 2077. Nasze wnioski pochodzą z obserwacji komunikatów wypuszczanych przez wydawcę po premierze gry. Oczywiście pewien wpływ na sprzedaż miało wycofanie produkcji z PlayStation Store, jednak spadki widać też na platformach, gdzie tytuł jest dostępny.

By pokazać, o jak dużych spadkach jest mowa, zestawiono polską produkcję z Assassin’s Creed: Valhalla oraz Call of Duty: Black Ops - Cold War.

Gracze tracą zainteresowanie Cyberpunkiem 2077; przewidywana sprzedaż poniżej oczekiwań - ilustracja #1
Wykres pochodzący z analiz firmy M Science.

Z wykresu wyłania się mało optymistyczny obraz dla studia CD Projekt RED. Już miesiąc po debiucie sprzedaż Cyberpunka 2077 wynosiła 4% tego, co rozeszło się w dniu premiery i krótko po niej. W przypadku porównywanych tytułów widać, że spadki są mniejsze. Sprzedaż Assassin’s Creed: Valhalla w drugim miesiącu wyniosła 35% tego, co na premierę, a Call of Duty: Black Ops - Cold War straciło tylko połowę.

Niemniej według Barretta wydanie gry na PS5 i Xboksa Series X|S może być dla CD Projekt RED światełkiem w tunelu i odwrócić ten trend, o ile studio odpowiednio zareklamuje poprawioną wersję na konsole tej generacji.

  1. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Nigdy nie chciał pisać o grach, jednak jakimś trafem wylądował w redakcji serwisu SquareZone, gdzie mógł kultywować swoją miłość do jRPG-ów wywołaną kontaktem z Final Fantasy VII, Tacticsem i całą resztą cudownych gier Squaresoftu. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC, jako dodatkowej platformy do grania. W trakcie swojej przygody z mediami pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego były w 100% zadowolony.

więcej