Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2021, 20:14

autor: Szarmancki

Cyberpunk 2077 - lista zmian w aktualizacji 1.3 oraz informacje o pierwszych DLC

CD Projekt RED udostępnił w sieci pełną listę zmian jakie przyniesie aktualizacja 1.3 do gry. Oprócz naprawdę imponującej ilości poprawek, zostaną udostępnione pierwsze darmowe, ale niestety małe DLC.

Wczoraj przekazaliśmy wam pierwsze informacje na temat aktualizacji 1.3 do Cyberpunka 2077, natomiast dziś CD Projekt RED udostępnił pełną listę zmian, które wprowadza patch. Dokładna data premiery wersji 1.3 nie została jeszcze podana, choć deweloperzy przekazali, że ta pojawi się już niebawem. Oprócz pokaźnej liczby poprawek, twórcy pochwalili się pierwszymi, drobnymi DLC do gry. Kompletne patch notes możecie znaleźć tutaj.

Zacznijmy od tego, co z pewnością najbardziej interesuje graczy, czyli DLC. Aktualizacja 1.3 wprowadzi trzy darmowe dodatki do gry - będą to m.in. dwie nowe kurtki. Znajdziemy je w skrytce umieszczonej w mieszkaniu V po ukończeniu Pierwszej zasady Afterlife. Drugim rozszerzeniem jest samochód Archer Quartz Bandit, który odbieramy w ramach zadania, polegającego jedynie na dotarciu do wspomnianego pojazdu. Misja rozpocznie się kilka dni po przejściu Na rozdrożach, po czym Dakota lub Rogue skontaktują się z nami wraz ze szczegółami misji. Ostatnim dodatkiem jest alternatywny wygląd dla Johnny’ego Silverhanda, który możemy włączyć w nowej zakładce w menu głównym „Zawartość dodatkowa”.

Twórcy przekazali, że w przyszłości ukaże się więcej darmowych DLC podobnych do tego, co otrzymamy niebawem przy okazji aktualizacji 1.3. Podczas transmisji na żywo prezentującej omawiane nowości nie pojawiły się żadne informacje o fabularnych rozszerzeniach. Zapewniono jedynie, że takowe się kiedyś pojawią.

Co więcej patch 1.3 wprowadza przycisk pozwalający za opłatą zresetować umiejętności V, a następnie ponownie przydzielić punkty do interesujących nas perków. Do tej pory problemem było również to, że nabyte przez protagonistę zdolności nie zgadzały się z opisami widniejącymi w drzewku rozwoju. Przyszły update ma poprawić kilka z nich, dzięki czemu będą działały prawidłowo. Na kompletną naprawę będziemy musieli niestety poczekać dłużej.

Jak wspomniałem wcześniej, lista zmian jest naprawdę długa i imponująca. Jeśli jesteście ciekaw wszystkich, nawet najmniejszych poprawek, zajrzyjcie do wiadomości zawierającej kompletne patch notes.