Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2021, 13:08

autor: Przemysław Dygas

Cyberpunk 2077 patch 1.2 - jest lista 504 poprawek

W końcu poznaliśmy pełną listę zmian, jakie pojawią się w aktualizacji 1.2. Cyberpunka 2077 czekają aż 504 poprawki.

W SKRÓCIE:
  • Opublikowano listę zmian w aktualizacji 1.2 do Cyberpunka 2077.
  • Patch zawierać będzie aż 504 poprawki dotyczące wydajności, bugów, interfejsu oraz wielu innych elementów.
  • Nie zdradzono jeszcze, kiedy udostępniony zostanie graczom.

Wygląda na to, że deweloperzy z CD Projekt RED wzięli sobie do serca reakcje graczy po pierwszych zapowiedziach zmian, jakie pojawią się w aktualizacji 1.2. Twórcom oberwało się za przedstawienie zaledwie kilku poprawek, które były jedynie kroplą w morzu problemów. Teraz opublikowano jedna pełną listę zmian, jakie niedługo zostaną zaimplementowane do Cyberpunka 2077. Okazuje się, że jest ich aż 504.

Przede wszystkim w oczy rzuca się wiele poprawek względem NPC. Twórcy naprawili takie błędy jak blokowanie się postaci w niektórych drzwiach, potykanie się bohaterów niezależnych o innych NPC, czy błąd związany z przyjmowaniem przez nich pozy „T”. Mają oni również lepiej reagować na agresywne poczynania V. Zwiększono także odległość, w której pojawiają się siły NCPD, kiedy gracz popełni przestępstwo.

Twórcy zapewniają, że poprawiono ogólną stabilność oraz wydajność Cyberpunka 2077. Zarządzanie pamięcią ma być teraz bardziej wydajne, co zmniejszy liczbę losowych awarii w grze. Silnik również doczekał się wielu poprawek, które mają bezpośrednio wpłynąć na działanie produkcji. Deweloperzy obiecują więc mniej spadków płynności oraz błędów, a także ogólnie przyjemniejsze doświadczenia w grze. Zaznaczono jednak, że zmiany te najbardziej odczuwalne będą na konsolach poprzedniej generacji oraz słabszych pecetach.

Cyberpunk 2077 wzbogacił się również o bardzo dużą liczbę zmian w kwestii poszczególnych misji. Twórcy naprawili dziesiątki mniejszych lub większych błędów, które nie pozwalały na ukończenie zadań lub przynajmniej w nich przeszkadzały. Poprawiono także animacje w scenach rozmów. Bohaterzy nie będą już przechodzić przez meble ani rozmawiać z bronią przyklejoną do dłoni. Lepiej ma działać kamera, która potrafiła zachowywać się w dziwny sposób podczas wysiadania z pojazdów. Oprócz tego aktualizacja 1.2 pozwoli na większą swobodę względem przypisania klawiszy.

Najważniejsze zmiany w aktualizacji 1.2:

  • Liczne poprawki błędów w zachowaniu NPC.
  • Zwiększenie odległości, w której pojawia się NCPD po popełnieniu przestępstwa.
  • Poprawa wydajności oraz stabilności gry, w szczególności na konsolach poprzedniej generacji oraz słabszych pecetach.
  • Większa swoboda w kwestii przypisania klawiszy.
  • Poprawki animacji w scenach rozmów.
  • Liczne zmiany w poszczególnych misjach, mające na celu wyeliminowanie bugów.

Lista wszystkich poprawek jest bardzo długa i warto osobiście przyjrzeć się poszczególnym zmianom. Część z nich odnosi się jedynie do niektórych platform. Razem tworzą jednak naprawdę obszerny pakiet, który może naprawić wiele z problemów, z jakimi borykają się gracze. Niestety nadal nie zdradzono, kiedy aktualizacja zostanie udostępniona graczom. Biorąc jednak pod uwagę, że CD Projekt RED opublikowało pełną listę zmian, możemy spodziewać się jej już niedługo.