Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 marca 2021, 13:10

autor: AlexB

Nowy film o Transformerach w produkcji

Marco Ramirez, który stał między innymi za serialem The Defenders od platformy Netflix, napisze scenariusz do nowego filmu opartego na marce Transformers. Wyreżyseruje go Angel Manuel Soto, znany między innymi z Królów Charm City.

Całkiem niezłe przyjęcie Bumblebee z 2018 roku udowodniło, że aktorskie filmy należące do cyklu Transformers wciąż są w stanie cieszyć widzów, choć po Ostatnim Rycerzu Michaela Baya, który okazał się dość sporym rozczarowaniem, wcale nie było to takie oczywiste. Nic zatem dziwnego, że w wytwórni Paramount powróciła wiara w rozwój tej marki w kinach. W listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o doniesieniach na temat siódmej i ósmej odsłony cyklu. Na tym jednak nie koniec. Serwis Variety poinformował bowiem o kolejnym znajdującym się w przygotowaniu projekcie wykorzystującym licencję słynnych zabawek firmy Hasbro. Scenariusz do niego napisze Marco Ramirez (showrunner The Defenders od platformy Netflix), a reżyserią zajmie się Angel Manuel Soto (Królowie Charm City).

Prace nad rzeczoną produkcją znajdują się jak na razie na bardzo wczesnym etapie. W konsekwencji nie znamy zbyt wielu szczegółów na jej temat. Poinformowano jedynie, że tytuł nie będzie miał zbyt wiele wspólnego ani z główną serią Michaela Baya, ani z Bumblebee. Na informacje co do tego, na jakiej części uniwersum skupi się nadchodzący tytuł, przyjdzie nam zatem jeszcze trochę poczekać.

Nowy film o Transformerach w produkcji - ilustracja #1
Prócz The Defenders, Ramirez pracował między innymi przy Daredevilu oraz Synach Anarchii. / Źródło: YouTube

Przypominamy, że fabuła Transformers skupia się na wielkim konflikcie między dwoma stronnictwami kosmicznej rasy robotów potrafiących zmieniać swój kształt – dobrymi Autobotami i złymi Deceptikonami. Po tym, gdy ich rodzinna planeta, Cybertron, uległa zniszczeniu, przenoszą oni swój konflikt na Ziemię. Prócz zabawek i kinowego cyklu marka ta doczekała się szeregu filmów oraz seriali animowanych, komiksów, a także gier wideo.

  1. Oficjalna strona wytwórni Paramount Pictures