Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2022, 11:54

Cyberpunk 2077 nadal bez metra; CD Projekt komentuje plotki

Jeden z deweloperów Cyberpunka 2077 odniósł się do plotek, według których do gry miałoby zostać wprowadzone metro. Niestety szybko rozwiał on nadzieje graczy.

W SKRÓCIE:
  • Grafika znaleziona w Cyberpunku 2077 przez jednego z graczy wzbudziła nadzieję fanów.
  • Niektórzy uznali, że jest ona zapowiedzią wprowadzenia metra.
  • Niestety jeden z deweloperów z CD Projekt RED szybko zdementował te plotki.

Metro w Cyberpunku 2077 było jednym z najczęściej wyśmiewanych przez graczy elementów produkcji. Pojawiło się w zwiastunie gry i tyle je widzieliśmy.

Nie oznacza to jednak, że fani pogodzili się z brakiem tego środka transportu. Niektórzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Gdzie deweloper nie może, tam modera pośle

Moder o nicku keanuWheeze zdecydował się własnoręcznie wprowadzić do gry w pełni funkcjonalne metro. O jego dziele informowaliśmy zresztą we wcześniejszej wiadomości.

Modyfikacja o nazwie Metro System dodała do gry dziewiętnaście stacji, które pozwalają na odbycie podróży przez Night City. Wszystko oczywiście bez ekranów ładowania.

Jakość wykonania moda sprawiła, że cieszy się on dużą popularnością. Do tej pory w serwisie Nexus Mods pobrano go niemal 37 tysięcy razy.

Niestety publikacja aktualizacji 1.5 sprawiła, że modyfikacja stała się niekompatybilna z grą. Wśród fanów pojawiły się jednak plotki, że CD Projekt RED może pracować nad wprowadzeniem oficjalnego metra do gry.

Cyberpunk 2077 nadal bez metra i kolei

Jeden z graczy natknął się na ciekawą grafikę podczas rozgrywki. Przedstawiała ona domenę firmy NCART, która odpowiadać miała najprawdopodobniej za transport kolejowy w Night City.

Z czasem inni fani słusznie zauważyli, że grafika ta obecna jest w grze od momentu premiery. Najprawdopodobniej jest więc jedynie śladem po wcześniejszych planach twórców.

Mimo to informacja, że domena jest „w budowie”, wzbudziła nadzieję niektórych graczy, którzy zaczęli się zastanawiać, czy aby CD Projekt RED nie pracuje nad wprowadzeniem wspomnianego elementu do gry.

Niestety jeden z deweloperów Cyberpunka 2077 szybko zdementował te plotki. Marcin Momot wyznał, że studio nie ma w planach dodania metra.

Graczom pozostaje jedynie czekać na aktualizację wspomnianego wcześniej moda, przystosowującą go do działania z grą w wersji 1.5.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej