Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2022, 17:43

Cyberpunk 2077 - patch 1.5, wersja na PS5 i XSX/S i trial na te konsole już dostępne

Dziś odbył się stream, na którym omówiono nowości wprowadzone do Cyberpunka 2077 w patchu 1.5. Zaprezentowano również, jak produkcja wygląda w wersji na konsole Xbox Series X|S i PS5. Ogłoszono także darmową wersję próbną dla tych platform i udostępniono pierwsze darmowe DLC.

Podczas dzisiejszego streamu poświęconego grze Cyberpunk 2077 zaprezentowano patch 1.5 oraz małe DLC. Oprócz tego zdradzono informacje na temat ulepszeń na konsole Xbox Series X|S i PS5 oraz zapowiedziano darmowy okres próbny. Co najważniejsze jednak, wszystkie nowości można pobierać już teraz.

Nowości z aktualizacji 1.5 i DLC

Zawartość patcha 1.5

Transmisja przyniosła nam informacje na temat tego, co pojawi się w Cyberpunku 2077 po aktualizacji 1.5. Do najważniejszych zmian należy zaliczyć:

 1. modyfikacje drzewek rozwoju postaci obejmujące „rebalans” oraz usunięcie lub przerobienie części umiejętności. Zmiana ta będzie wymagać ponownego przypisania punktów zdolności;
 2. poprawki sztucznej inteligencji NPC. Dzięki temu napotkane postacie będą w lepszy sposób reagować na nasze działania w grze;
 3. zmieniony widok z pierwszej osoby podczas prowadzenia samochodu oraz poprawki w modelu jazdy;
 4. rozbudowa mechaniki rzucania nożami;
 5. zwiększenie liczby interakcji z osobą, z którą nasza postać weszła w romans;
 6. dodanie bonusów za wykonywanie różnych czynności. Przykładowo spanie zapewni premię do liczby zdobywanych punktów doświadczenia.

Darmowe DLC

W grze pojawiły się również trzy niewielkie DLC. Ich zawartość prezentuje się następująco:

 1. pierwsze wprowadza nowe bronie oraz dodatki do nich. Ich odblokowanie nastąpi po spotkaniu z Takemurą;
 2. drugie wprowadza możliwość zmiany wyglądu podczas gry. Aby to zrobić, trzeba skorzystać z lustra;
 3. trzecie implementuje opcję zakupu nowych mieszkań oraz modyfikowania ich wyglądu. Możliwość inwestycji w nieruchomości pojawi się po spotkaniu z Takemurą. Wraz z mieszkaniami pojawią się dodatkowe aktywności, takie jak gra na gitarze oraz zapalanie świeczek.

Większość nowości trafiła na wszystkie dostępne platformy. Część poprawek jednak nie jest dostępna na konsolach poprzedniej generacji. Dokładnie przedstawia to poniższa grafika. Pełną listę zmian znajdziecie natomiast tutaj.

Rozmiary aktualizacji

Patch 1.5 waży naprawdę dużo. W przypadku PC oraz konsol Xbox do pobrania jest około 50 GB. Na PS4 natomiast przyjdzie Wam ściągnąć 99 GB. Należy mieć na uwadze, że łatka wgra się automatycznie na większości platform. Jedynie na PS5 należy to zrobić ręcznie, pobierając ulepszenie z PS Store, które waży mniej więcej 55 GB.

Ulepszenia na konsolach Xbox Series X/S i PS5

Już wczoraj pojawiły się plotki, że w czasie pokazu poznamy szczegóły dotyczące aktualizacji na Xboksa Series X|S. Jak się okazuje, były one prawdziwe i na transmisji zaprezentowany został zapis rozgrywki pochodzący z konsoli Microsoftu. Nie zabrakło również gameplayu z wersji na PS5. Oba materiały można obejrzeć poniżej.

Jednocześnie ogłoszono, że na konsolach nowej generacji dostępna stała się darmowa wersja próbna. W jej ramach można grać w Cyberpunka 2077 przez 5 godzin.

 1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
 2. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
 3. Wszystko o Cyberpunk 2077
 4. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna