Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2021, 13:40

Kolejne plotki o powrocie Cyberpunka 2077 do PS Store

W sieci pojawiły się plotki na temat powrotu Cyberpunka 2077 do PS Store. Postanowiliśmy przeanalizować te informacje i sprawdzić, czy faktycznie gra może być ponownie dostępna w cyfrowej dystrybucji na PS4 i PS5.

Jak wiadomo, premiera Cyberpunka 2077 na konsolach poprzedniej generacji była dość problematyczna dla CD Projekt RED. Kiepski stan techniczny spowodował, że gra została wycofana z PS Store. Od tego czasu regularnie pojawiają się plotki o powrocie tytułu do sprzedaży cyfrowej na konsolach PS4 i PS5. Teraz spekulacje te ponownie się nasiliły. Wszystko przez wpis zamieszczony na twitterowym koncie PlayStation Game Size, informujący o możliwości dodania produkcji do listy życzeń. W związku z tym postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się sytuacji i ocenić, jakie są na to szanse.

Przed napisaniem tej wiadomości poprosiliśmy CD Projekt RED o komentarz w tej sprawie. Firma jednak nie chce udzielać żadnej informacji na ten temat.

Głosy społeczności

Pod powyższym wpisem pojawiły się komentarze, które wskazują, że opcja dodania do listy życzeń jest aktywna od dawna. Część z osób zaznaczyła dodatkowo, iż miała taką możliwość już po dokonaniu zwrotu Cyberpunka 2077. Patrząc na to, że gra została wycofana ze sprzedaży w połowie grudnia, to w skrajnych przypadkach karta gry może znajdować się w takim stanie od prawie siedmiu miesięcy.

Kolejne plotki o powrocie Cyberpunka 2077 do PS Store - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/CaamCFC/status/1404489253837590538
Kolejne plotki o powrocie Cyberpunka 2077 do PS Store - ilustracja #2
Źródło: https://twitter.com/vicam33/status/1404543721010573323

Karta widmo w PS Store

Sama karta Cyberpunka 2077 jest dość zagadkowa. Jeśli użyjemy wyszukiwarki Google, to bez problemu na nią trafimy. W momencie, gdy zdecydujemy się skorzystać bezpośrednio z PS Store to sytuacja się komplikuje. W przeglądarkowej wersji sklepu nie udało nam się dostać do poszukiwanej strony. Natomiast na konsolach sytuacja wygląda różnie i nie u wszystkich karta jest widoczna. Sytuację tę obrazują poniższe grafiki.

Źródło: Michał Mańka - Kolejne plotki o powrocie Cyberpunka 2077 do PS Store - wiadomość - 2021-06-15
Źródło: Michał Mańka
Źródło: Screen własny - Kolejne plotki o powrocie Cyberpunka 2077 do PS Store - wiadomość - 2021-06-15
Źródło: Screen własny

Dodatkowo, nawet jeśli uda nam się dostać na kartę Cyberpunka 2077, to i tak wygląda ona na niekompletną. Brakuje tam między innymi informacji o wersjach językowych, ulepszeniach na konkretne modele konsol, zastrzeżeniach o warunkach świadczenia usług PlayStation Network czy też o liczbie osób mogących jednocześnie bawić się w tytule. Dane te są zazwyczaj widoczne również u produkcji dostępnych w przedsprzedaży.

Koniec z ułatwieniami zwrotów Cyberpunka 2077

Wydawać by się mogło, że decyzja Sony o zakończeniu polityki ułatwionych zwrotów Cyberpunka 2077 zwiastuje powrót produkcji do PS Store. Niekoniecznie musi to być jednak prawda i należy wziąć na to poprawkę. Taki ruch wynikać może z dwóch scenariuszy – albo faktycznie rozpatrywany jest powrót produkcji CD Projekt RED do cyfrowej sprzedaży w PS Store, albo po prostu skala zwrotów zmalała.

Poruszenie na giełdzie

Warto zwrócić uwagę, że plotki o powrocie Cyberpunka 2077 do PS Store przyniosły pewien efekt uboczny. Odbiły się one szerokim echem wśród inwestorów, co widać po notowaniach na giełdzie. CD Projekt RED może się dziś pochwalić wzrostem cen akcji, który zaowocował kursem przekraczającym 200 zł (via Bankier.pl).

Analizując wszystkie informacje można wyciągnąć wniosek, że w spawie obecności Cyberpunka 2077 w PS Store nie zmieniło się tak naprawdę wiele. Ukryta karta w PS Store i głosy o możliwości dodania gry do listy życzeń bezpośrednio po zwrocie, wcale nie sugerują, że powrót gry do cyfrowej dystrybucji na PS4 i PS5 jest blisko.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  3. Wszystko o Cyberpunk 2077
  4. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna