Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2022, 11:36

autor: mokosh

Mod do Cyberpunka z funkcją, dzięki której poczujecie się jak tajniacy

Od teraz w Cyberpunku 2077 nie będziecie musieli rozwiązywać większości problemów przemocą, wystarczy jedynie ubrać się tak jak Wasi przeciwnicy.

W SKRÓCIE:
  1. Mod StreetStyle wczoraj otrzymał największą do tej pory aktualizację, wprowadzającą system Mimicry.
  2. Umożliwia on graczom przejście pewnych misji „po cichu”, podszywając się pod przeciwników.

Mod StreetStyle do Cyberpunka 2077 wczoraj otrzymał aktualizację, dzięki której gracze mogą podszywać się pod przeciwników. Jak mówi twórca projektu, TilW, system Mimicry jest największym uaktualnieniem, jakie do tej pory wprowadził do swojego dzieła.

Jak dokładnie działa funkcja podszywania się? Otóż części garderoby zbierane podczas rozgrywki zostały przez modera przypisane do odpowiednich frakcji w Night City. Dzięki temu zakładając np. ubrania Arasaki, tak jak zrobił to TilW na filmie, możemy praktycznie niezauważenie przemieszczać się pomiędzy przeciwnikami, bez konieczności skradania się czy użycia broni.

Warto natomiast pamiętać o tym, że sam strój nie gwarantuje stuprocentowej niewykrywalności wśród wrogów, którym mimo wszystko możemy wydawać się podejrzani. Wyjątkiem są tutaj kamery, dla których nasze przebranie jest wystarczającym dowodem na przynależność do danej organizacji.

Pamiętaj, że jeśli wrogowie zauważą, jak się skradasz lub biegasz, albo w ogóle podejrzanie się zachowujesz, twoje przebranie nie zda się na wiele. Nie możesz więc korzystać z Mimicry i skradać się równocześnie – musisz zdecydować się na jedno rozwiązanie – zastrzegł w opisie modyfikacji TilW.

Uaktualniona wersja moda zdecydowanie wzbogaca rozgrywkę, chociaż warto pamiętać o tym, że nie samym Mimicry StreetStyle „żyje”. Projekt przypisuje ubraniom również inne znaczące cechy, które realnie wpływają na statystyki V, pozwalając np. na wykorzystanie zablokowanych do tej pory opcji dialogowych. Co więcej, zakładając wiele części garderoby w tym samym stylu, nasza postać otrzyma dodatkowe wzmocnienie.

Poza udostępnieniem modyfikacji na stronie Nexus Mods (skąd można ją pobrać) TilW pochwalił się nią również na Reddicie, gdzie gracze nie szczędzili dla niego pochwał. Wśród komentarzy znajdziemy wiele opinii, z których jasno wynika, że TilW dodał do gry to, co powinno znajdować się w niej od początku.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy spotykamy się z takimi zdaniami na temat modyfikacji do Cyberpunka 2077. Podobnie było również w przypadku projektu wprowadzającego możliwość podróży metrem po Night City, z której zrezygnowali „Redzi”.