Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2017, 15:14

Cultist Simulator - ruszył kickstarter gry twórcy Sunless Sea

Ruszyła kickstarterowa zbiórka pieniędzy na projekt Cultist Simulator, czyli nową grę ojca Fallen London i Sunless Sea, realizowaną w formie komputerowej planszówki. Z tej okazji wypuszczono również nową wersję demonstracyjną.

W zeszłym roku pisaliśmy o grze Cultist Simulator, czyli produkcji, nad którą pracuje Alexis Kennedy, znany z Fallen London i Sunless Sea. Wtedy tytuł był jedynie prostym prototypem, ale teraz osiągnął na tyle zaawansowane stadium rozwoju, że twórca zdecydował się uruchomić zbiórkę na Kickstarterze, za pomocą której chce zgromadzić środki potrzebne na dokończenie projektu.

Kwotę minimalną zbiórki ustalono na poziomie 30 tysięcy funtów brytyjskich, a akcja dobiegnie końca 1 października. Potrzebna suma jest znacznie mniejsza niż 100 tys., które były wymagane dla Sunless Skies, ale Kennedy tłumaczy, że Cultist Simulator jest znacznie skromniejszym projektem. Twórca podkreśla także, że równie ważne jak dodatkowe środki jest dla niego zaangażowanie fanów na jak najwcześniejszym etapie produkcji, aby pomogli mu odkryć, jak uczynić grę lepszą.

Cultist Simulator - ruszył kickstarter gry twórcy Sunless Sea - ilustracja #1

Akcja osadzona zostanie w latach 20. ubiegłego wieku, a my wcielimy się w kultystę pragnącego odkryć sekrety związane z panteonem prastarych bóstw. Celem Cultist Simulator jest wykorzystanie mechaniki planszówek i karcianek do opracowania gry narracyjnej, dynamicznie kreującej nowe historie na podstawie naszych decyzji oraz elementów losowych.

W Cultist Simulator znajdziemy obszerny panteon bóstw i każde z nich posiadać ma odmienne motywacje, wpływające na losy kultystów. Podczas zabawy będziemy łączyli karty czynów i przedmiotów, tworząc w ten sposób nowe akcje, posuwające naprzód historię naszej postaci. Dynamizmu rozgrywce nada obecność innych sił sterowanych przez sztuczną inteligencję, takich jak przedstawiciele władz, rywale czy istoty nadnaturalne, a podejmowane przez nie decyzje zmienią bieg wydarzeń na całej planszy.

Cultist Simulator zmierza wyłącznie na pecety, a premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Będzie to klasyczna płatna produkcja, pozbawiona mikropłatności. Zainteresowanym polecamy wypróbowanie dema, którego nowa wersja została udostępniona z okazji uruchomienia zbiórki.

  1. Cultist Simulator – pobierz demo
  2. Cultist Simulator – oficjalna strona gry
  3. Cultist Simulator – strona kickstartera