Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2021, 15:41

autor: Aquma

CS:GO - nawet do 8 lat więzienia za kradzież skórki

Jeden z czeskich graczy CS:GO został okradziony z rzadkiej skórki Talon Knife | Fade w czasie próby sprzedania wirtualnego przedmiotu. Sprawcy przestępstwa grozi do ośmiu lat więzienia.

W SKRÓCIE:

  1. jeden z czeskich graczy został oszukany i stracił skórkę do CS:GO wartą ponad 5 tys. złotych (otrzymał za nią jedynie zaliczkę w wysokości około 680 złotych);
  2. nieuczciwemu nabywcy grozi do 8 lat więzienia – jeśli służbom uda się go znaleźć;
  3. jest to pierwsza sprawa tego typu w historii pilzneńskiej policji.

Serwis AFK Gaming donosi, że pewien gracz Counter-Strike: Global Offensive – mieszkaniec czeskiego miasta Pilzno – postanowił sprzedać rzadką skórkę noża do wspomnianego tytułu, zwaną Talon Knife | Fade. Wirtualny przedmiot został wyceniony na równowartość 30 000 czeskich koron (około 5100 złotych). Po znalezieniu chętnego nabywcy uzgodnił z nim, że wspomniana kwota zostanie podzielona na dwie części – zaliczka w wysokości 4000 koron (mniej więcej 680 złotych) miała zostać wpłacona przed przekazaniem skórki, a reszta pieniędzy po. Niestety, nabywca okazał się być oszustem – po przejęciu towaru zniknął bez przekazywania drugiej części wynegocjowanej sumy.

CS:GO - nawet do 8 lat więzienia za kradzież skórki - ilustracja #1
Talon Knife | Fade w pełnej, wirtualnej krasie. Źródło: https://steamcommunity.com/market/listings/730/%E2%98%85 Talon Knife %7C Fade (Factory New)

Poszkodowany powiadomił policję o zajściu. Pilzneńscy funkcjonariusze podeszli do sytuacji poważnie, choć nigdy wcześniej nie spotkali się z czymś podobnym (dla tamtejszych służb sprawa, w której chodzi o kradzież wirtualnego przedmiotu, jest precedensem). Jeśli złodzieja uda się odnaleźć, na mocy czeskiego prawa grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.

Przed wysłaniem wirtualnego przedmiotu, zgodnie z umową, kupujący wpłacił na konto sprzedającego depozyt w wysokości 4 000 koron. Po otrzymaniu wirtualnego noża kupujący miał przekazać pozostałą część pieniędzy na konto poszkodowanego. Sprzedający do dnia dzisiejszego ich nie otrzymał. Policjanci prowadzący sprawę wszczęli postępowanie karne w związku z podejrzeniem popełnienia oszustwa i prowadzą dalsze dochodzenie – czytamy w komunikacie udostępnionym przez pilzneńską policję.

Przypominamy, że strzelanka Counter-Strike: Global Offensive zadebiutowała w sierpniu 2012 roku. Gra jest dostępna na pecetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

  1. Recenzja gry Counter- Strike: Global Offensive - kultowa strzelanina w nowych szatach
  2. CS:GO – poradnik
  3. CS:GO – strona oficjalna