Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2012, 14:20

autor: Hed

Crysis 3 zapowiedziany – zobacz pierwsze obrazki z sandboksowej strzelanki firmy Crytek

Crysis 3 zostanie wydany wiosną 2013 roku na pecetach i konsolach. W kolejnej produkcji studia Crytek i firmy Electronic Arts wrócimy do Nowego Jorku, aby zmierzyć się z obcymi i korporacją Cell.

Firmy Electronic Arts i Crytek zapowiedziały oficjalnie grę Crysis 3. Produkcja zostanie wydana na pecetach, Xboksie 360 i PlayStation 3 wiosną 2013 roku. Już teraz można zamawiać jej przedpremierowe wydanie, nazwane Crysis 3 Hunter Edition, które gwarantuje pewne dodatki. W samej grze powrócimy do postaci Proroka (bohatera znanego z „jedynki”) i jeszcze raz udamy się do Nowego Jorku. Tym razem niemiecki producent przygotował siedem różnych środowisk.

Crytek jeszcze raz zabierze nas w podróż do swojego uniwersum złowrogich obcych, podstępnych korporacji oraz zaawansowanych technologicznie broni. Głównym miejscem akcji będzie nanodrome zbudowany na terenie Nowego Jorku przez Cell Corporation. Wewnątrz kopuły znajdziemy fenomen określany jako „Siedem Cudów”, czyli różne środowiska (od przerośniętych drzew, przez gęste moczary, aż po rwące rzeki). Dzięki temu gra powinna być zróżnicowana.

Sama fabuła podejmie temat wspomnianej korporacji i jej planów przejęcia kontroli nad światem. Żeby poznać prawdę Prorok, uzbrojony w jeszcze lepszy nanokombinezon, zmierzy się z rasą obcych Ceph oraz ludzkimi przeciwnikami. Zgodnie z plotkami, jedną z najważniejszych nowych zabawek będzie zabójczy łuk. Cevat Yerli, szef studia Crytek, zapewnia, że otrzymamy mieszankę sandboksowej rozgrywki, zaawansowanej walki oraz futurystycznej technologii.

Niektórzy dostawcy będą oferowali specjalne pakiety do gry: Stalker, Overkill lub Predator. Każdy z nich zawiera specjalną broń i nieśmiertelniki.

Osoby, które są przekonane, że wrócą do świata Crysis, mogą zamawiać pre-order gry. Edycja Hunter, dostępna na łamach Origin i w wybranych sklepach, gwarantuje wcześniejszy dostęp do nowego łuku oraz jego modyfikatorów w trybie multiplayer. Oprócz tego nabywcy tej wersji mogą liczyć na specjalny moduł do nanokombinezonu, unikatową skórkę łuku, trzy ekskluzywne nieśmiertelniki oraz bonus z doświadczeniem, który podniesie poziom do piątego.

  1. Oficjalna strona firmy Crytek