Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2021, 16:45

autor: AlexB

Zima nadchodzi do Crusader Kings 3

Ekipa ze studia Paradox Interactive zdradziła, co znajdzie się w kolejnym dużym patchu do Crusader Kings 3, który będzie nosił sygnaturę 1.3. Przede wszystkim wprowadzi on do najnowszej odsłony popularnego cyklu średniowiecznych strategii zimę.

W SKRÓCIE
  1. Ekipa ze studia Paradox Interactive podzieliła się szczegółami na temat zawartości patcha 1.3 do Crusader Kings III.
  2. Jednym z jego elementów będzie zima z prawdziwego zdarzenia.
  3. Nie zabraknie też poprawek, jeśli chodzi o mapę.

Nadchodzący miesiąc powinien być całkiem emocjonujący dla miłośników Crusader Kings III. Najprawdopodobniej 13 marca otrzymamy zapowiedź pierwszego DLC do tej ubiegłorocznej średniowiecznej strategii. Jak na razie ekipa ze studia Paradox Interctive nie jest gotowa na to, by wgłębiać się w szczegóły na temat dodatku. Równolegle z nim ma jednak zadebiutować kolejna duża aktualizacja do tytułu, oznaczona numerem 1.3. W jej przypadku Szwedzi są nieco bardziej wylewni. Ostatnio na oficjalnej stronie cyklu Crusader Kings opisali oni dwa elementy, które się w nim znajdą.

Przede wszystkim nadchodząca aktualizacja do Crusader Kings III doda coś, czego z pewnością brakowało w tytule od momentu premiery, czyli zimy z prawdziwego zdarzenia. W miesiącach obejmujących tę porę roku mapę (a przynajmniej prowincje znajdujące się w odpowiedniej strefie klimatycznej) pokryje warstwa śniegu. Zmienią się także dźwięki – śpiew ptaków i odgłosy zwierząt staną się mniej wyraźne, a siły nabierze szum wiatru przemykającego między zaspami. Najważniejsze jest jednak to, że nadejście mroźnego okresu istotnie wpłynie także na rozgrywkę.

Niektóre jednostki doskonale odnajdą się w zimowych warunkach. - Zima nadchodzi do Crusader Kings 3 - wiadomość - 2021-02-24
Niektóre jednostki doskonale odnajdą się w zimowych warunkach.

W Crusader Kings III zima ma występować w trzech różnych wariantach – łagodnym, zwykłym i ostrym. Ten pierwszy i drugi mają pojawiać się powszechnie w Europie Środkowej oraz Południowej, natomiast trzeci na dalekiej północy oraz w rejonach takich jak Mongolia czy Himalaje. To, jakie warunki panują w danej prowincji, powinno być widoczne już na pierwszy rzut oka dzięki odpowiednim efektom graficznym.

W zależności od tego, jak surowa jest zima w danym miejscu, armie będą szybciej tracić zaopatrzenie i co za tym idzie, śmiertelność wzrośnie, również podczas bitew. Ponadto część jednostek, na przykład ciężka kawaleria, będzie mniej skuteczna podczas toczenia bojów w śniegu, a inne, takie jak chociażby tybetańscy wojownicy, wprost przeciwnie. Pojawi się zatem konieczność nieco bardziej strategicznego planowania swoich kampanii wojennych.

W nadchodzącym patchu zmian doczeka się chociażby południowa część Półwyspu Apenińskiego. - Zima nadchodzi do Crusader Kings 3 - wiadomość - 2021-02-24
W nadchodzącym patchu zmian doczeka się chociażby południowa część Półwyspu Apenińskiego.

Ponadto w najnowszym patchu drobnych poprawek doczeka się mapa w Crusader Kings III. Między innymi w Irlandii oraz na Półwyspie Apenińskim, a zwłaszcza w jego południowej części, pojawi się kilka nowych baronii. Ma to poprawić balans i komfort grania właśnie w tych rejonach.

Kolejne szczegóły na temat patcha 1.3 do Crusader Kings III mają pojawić się już wkrótce. Niestety jak na razie nie wiemy, kiedy on oraz pierwsze DLC będą miały swoją premierę.

  1. Oficjalna strona gry Crusader Kings III
  2. Recenzja Crusader Kings 3 – ta gra nie ma konkurencji