Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 maja 2016, 11:26

autor: Adrian Werner

Crashing Season - zwierzęta kontra myśliwi w wyśmienitej mobilnej zręcznościówce

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Crashing Season, czyli wyśmienicie zrealizowana zręcznoścówka, w której zwierzęta próbują zapolować na myśliwych.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Crashing Season, czyli debiutanckiej gry fińskiego studia Koukoi Games. Gdy ją ujawniano ponad rok temu był to zwykły endless runner, ale potem twórcy kompletnie przebudowali mechanizmy rozgrywki swojego projektu. W rezultacie dostaliśmy wyśmienitą zręcznościówkę ze starannie zaprojektowanymi mapami i misjami.

Gra posiada prostą i absurdalną warstwę fabularną. Opowieść zaczyna się, gdy bezwzględni myśliwi niszczą skarbiec należący do zwierząt i te postanawiają się zemścić. Przy okazji muszą spróbować pozbierać rozsiane po okolicy monety i diamenty, a wszystko to pójdzie im tak dobrze, że na koniec ich ambicją stanie się przejęcie kontroli nad światem.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Crashing Season stanowi dosyć nietypowo zrealizowanego runnera. Nasz zwierzak automatycznie porusza się naprzód, ale akcja rozgrywa się zamkniętych poziomach o niewielkich rozmiarach. Naszym zadaniem jest przetrwanie ataków kilku fal wrogów. W tym celu za pomocą gestów zmieniamy kierunek ruchu podopiecznego, tak aby unikać pułapek i kul myśliwych, jak i samemu przeprowadzać ataki na nieprzyjaciół. Rozgrywką rządzi realistyczny silnik fizyczny. Większość obiektów w grze może zostać zniszczona, a ich odłamki, jak i inne przedmioty świetnie sprawdzają się jako śmiercionośne pociski.

Poza przeżyciem musimy też często realizować konkretne zadania, np. zebrać określoną liczbę monet. Zabawę urozmaica obecność bossów oraz duży wybór możliwych do pokierowania zwierzaków. Każdy z nich posiada unikalne zdolności specjalne, które możemy dodatkowo rozwijać za zgromadzone punkty doświadczenia. Na początku zabawy mamy dostęp tylko do kilku bohaterów, ale potem za sukcesy w rozgrywce da się odblokować dostęp do kolejnych. Gra pozwala na samotną zabawę, rywalizowanie z resztą społeczności w sieciowych rankingach oraz bezpośrednią walkę w trybie PvP.

Crashing Season ukazało się w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Crashing Season w App Store

Crashing Season w Google Play