Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2019, 13:54

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy rozeszło się w 10 mln egzemplarzy

Firma Activision pochwaliła się, że do sklepów powędrowało już ponad 10 milionów egzemplarzy Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, czyli odświeżonej wersji trylogii klasycznych platformówek.

Powrót Crasha okazał się wielkim sukcesem. - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy rozeszło się w 10 mln egzemplarzy - wiadomość - 2019-02-13
Powrót Crasha okazał się wielkim sukcesem.
CRASH BANDICOOT N.SANE TRILOGY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Vicarious Visions
  2. Wydawca: Activision
  3. Gatunek: platformówka
  4. Platformy: PS4, PC, XONE, Switch

Studio Vicarious Visions ma powody do zadowolenia. Opracowana przez ten zespół gra Crash Bandicoot N. Sane Trilogy rozeszła się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Na wynik ten składa się wersja na PlayStation 4 z 2017 roku, jak i późniejsze konwersje.

Nowinę tę ogłosiła będąca wydawcą gry firma Activision. Zrobiła to podczas konferencji zorganizowanej w celu omówienia wyników finansowych wydawcy.

Przypomnijmy, że Crash Bandicoot N. Sane Trilogy zadebiutowało 30 lipca 2017 roku na PlayStation 4. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem, uzyskując średnią ocen na poziomie 80% według serwisu Metacritic. Z tym konsensusem zgodził się nasz redaktor, który wystawił produkcji notę 8.0/10.

Rok po debiucie na PlayStation 4 gra została przeniesiona na pecety oraz konsole Xbox One i Nintendo Switch. Produkcja stanowi odświeżoną wersję trzech pierwszych odsłon cyklu Crash Bandicoot, wydanych pierwotnie na pierwszą generację PlayStation. Sukces projektu zachęcił firmę Activision do zafundowania podobnego liftingu marce Spyro. Owocem tego stało się Spyro Reignited Trilogy, wydane w zeszłym roku na PS4 i Xboksa One.

Obecnie fani mogą wypatrywać premiery Crash Team Racing Nitro-Fueled, czyli remake’a kultowej gry wyścigowej. Odświeżona wersja tego klasyka trafi 29 czerwca tego roku na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – klasyk odświeżony
  3. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry