Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 11 kwietnia 2022, 14:05

CountryCide - zachwycający mroczny mod do Dooma 2 z nową wersją

Ukazała się wersja 1.1 wyśmienitego moda CountryCide. Projekt przenosi graczy do mrocznego, dieselpunkowego uniwersum wzbogaconego elementami mitologii Cthulhu.

Zespół TrenchWork wypuścił wersję 1.1 imponującego moda CountryCide. Jest to strzelanka zbudowana na silniku GZDoom, która przenosi graczy do wyśmienicie opracowanego, autorskiego uniwersum, łączącego elementy futurystyczne z klimatem dieselpunka i mitologią Cthulhu.

  1. CountryCide – pobierz mod (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)

Jak zagrać w CountryCide

Do zagrania w CountryCide będziecie potrzebowali trzech rzeczy. Pierwszą z nich jest sam mod. Drugą open-source’owy silnik GZDoom, a trzecią jakiś plik .WAD. Dobra nowina jest taka, że jako ten ostatni element mogą Wam posłużyć zarówno pliki z pierwszych dwóch części serii Doom, jak i darmowej alternatywy w postaci Freedoom.

W praktyce więc wszystko, czego potrzebujecie do zagrania w CountryCide, możecie uzyskać za darmo. Wystarczy, że wrzucicie do folderu z GZDoom jeden z plików .WAD oraz plik .pk3 moda, a następnie przeciągniecie ten ostatni na GZDoom.exe.

Czym jest CountryCide i dlaczego jest to takie fajne

Mod jest prequelem większego projektu Trench Foot, który na razie dostępny jest jedynie w formie wczesnego dema. Do premiery jego pełnej wersji pozostał jeszcze szmat czasu, więc twórcy postanowili umilić nam oczekiwanie na niego, wypuszczając mniejszą produkcję w postaci CountryCide.

Akcja toczy się w ponurym, dieselpunkowym uniwersum. Główną inspiracją dla autorów było oblężenie planety Vraks w Warhammerze 40,000. W CountryCide wcielamy się w fanatyka religijnego, należącego do zakonu tępiącego wrogów galaktycznego Kalifatu. Wojownik ten udaje się na wiejską prowincję, podążając za wizjami zesłanymi przez Boga, aby odnaleźć tam wyznawców plugawego kultu.

To totalna konwersja, co oznacza, że autorzy podmienili dosłownie wszystko. Otrzymujemy zupełnie nowe bronie, mapy, przeciwników i obiekty w otoczeniu. Wszystko to jest wspaniale wykonane, a dzięki wykorzystaniu silnika GZDoom prezentuje znacznie wyższy poziom graficzny niż Doom II. Do tego mocno zmodyfikowano rozgrywkę i ulepszono sterowanie. Autorom skutecznie udało się też wykreować atmosferę horroru, która staje się tym cięższa, im dalej zapędzamy się w kampanii.

  1. Oficjalna strona projektu Trench Foot
  2. CountryCide – pobierz mod
  3. Trench Foot – pobierz mod
  4. GZDoom – pobierz
  5. Freedoom – pobierz