Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2021, 11:27

Kultowy de_dust2 z Counter Strike 1.6 odświeżony przez fana

Nowy projekt kultowej mapy _de_dust2 z CS 1.6 został stworzony przez jednego z fanów gry. Poza poprawą grafiki znacząco rozbudowano konstrukcję.

W SKRÓCIE:
  1. Oryginalna wersja mapy de_dust2 w Counter Strike 1.6 doczekała się fanowskiego odświeżenia.

Kultowa mapa de_dust2 z Counter Strike 1.6 doczekała się fanowskiego odświeżenia na oryginalnym silniku Source. Pracujący nad tym projektem od dłuższego czasu Daniil Lebedev nie tylko poprawił oprawę wizualną, wyciskając maksimum ze starego silnika, ale też znacząco rozbudował mapę o nowe ścieżki i obiekty.

Lebedev wykorzystał kilka sztuczek związanych z teksturami, by jeszcze bardziej poprawić wizualny aspekt mapy. Dodano cieniowanie i błyszczące materiały. Zmiany przez niego wprowadzone mogą być co prawda sporym problemem dla zatwardziałych purystów oryginalnego de_dust2, jednak ciężko jest przejść obojętnie nad tym, co autorowi udało się osiągnąć z ponad 20-letnim silnikiem.

Zmiany wprowadzone do mapy spowodowały podbicie wymagań sprzętowych, a dokładniej to pamięci RAM do zawrotnych 128 MB. Mapa została udostępniona w sieci, więc każdy chętny posiadacz CS 1.6 może ją pobrać i wykorzystać w grze. Jak oceniacie pracę artysty?

  1. Oficjalny blog gry Counter-Strike: Global Offensive
  2. CS:GO - poradnik do gry