Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2016, 11:01

autor: Góral

Cossacks III - nowe screeny i materiał z rozgrywką z trzecich Kozaków

Studio GSC Game World opublikowało garść nowych screenów oraz krótki materiał wideo z rozgrywką z gry strategicznej Cossacks III (Kozacy III). Produkcja zmierza na komputery osobiste, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy zadebiutuje na rynku.

W maju 2015 roku donosiliśmy, że studio GSC Game World pracuje nad grą Cossacks III (Kozacy 3). Od tamtej pory minęło sporo czasu i temat ucichł, ale niedawno deweloperzy postanowili przypomnieć, że z produkcją jest wszystko w porządku. W związku z tym opublikowano powyższe, krótkie nagranie z rozgrywką. Zaprezentowano na nim podstawy dyplomacji, a właściwie to zasadzkę na oddział wroga. Dodatkowo pojawiły się nowe screeny, z których część znajdziecie poniżej, a pozostałe w naszej galerii.

Gra Cossacks III żyje i ma się dobrze. - Cossacks III - nowe screeny i materiał z rozgrywką z trzecich Kozaków - wiadomość - 2016-03-30
Gra Cossacks III żyje i ma się dobrze.
Cossacks III w skrócie:
  • Trzecia odsłona słynnej serii gier strategicznych zapoczątkowanej w 2001 roku
  • Ukaże się na komputerach osobistych, ale nie wiemy jeszcze kiedy
  • Za produkcję odpowiada studio GSC Game World, czyli firma, która powołała cykl do życia

Choć nie wiadomo jeszcze, kiedy produkcja ukaże się na rynku (początkowo mówiono o 2015 roku, ale jak dobrze wiemy, nic z tego nie wyszło), to posiadamy na jej temat sporo informacji. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to trzecia odsłona serii gier strategicznych, zapoczątkowanej w 2001 roku produkcją o tytule Kozacy: Europejskie Boje.

Akcja zostanie osadzona w XVII-XVIII wieku, a podczas zabawy przyjdzie nam pokierować kilkunastoma narodami (m.in. Francja, Rosja, Prusy), dysponującymi oczywiście unikalnymi jednostkami, budowlami itd. Rozgrywka w dużym stopniu nawiązywać ma do oryginalnych Kozaków i korzystać z rozwiązań typowych dla klasycznych strategii. Na graczy czekać ma kilka kampanii, wielkie bitwy, w których uczestniczyć ma nawet 10 tysięcy jednostek, oraz szereg innych elementów, w tym konieczność wykorzystywania ukształtowania terenu, przeprowadzania zwiadu itd.

Ponadto warto wspomnieć, że Cossacks III będzie pierwszą grą studia GSC Game World po jego reaktywacji w 2014 roku, a nad produkcją pieczę sprawuje Evgeniy Grigorovich – jeden z głównych twórców pierwszej części cyklu.

W Cossacks III dostępnych będzie kilkanaście nacji. - Cossacks III - nowe screeny i materiał z rozgrywką z trzecich Kozaków - wiadomość - 2016-03-30
W Cossacks III dostępnych będzie kilkanaście nacji.