Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2016, 19:24

autor: Yossarian

Corvo Attano wraca w gameplayu z Dishonored 2

W opublikowanym dzisiaj fragmencie rozgrywki z Dishonored 2 możemy ponownie zobaczyć Corvo w akcji. Protagonista pierwszej części serii, mimo że już nie tak młody, nadal potrafi z właściwą sobie gracją dekapitować wrogów. Trailer pokazuje też zmiany, jakie dosięgły moce znane z "jedynki".

"Piętnaście lat po wydarzeniach z pierwszej części, Lord Protektor Corvo Attano wraca do akcji, i widać, że z czasem przybyło mu umiejętności i sił", czytamy w dołączonej do nowego gameplayu z Dishonored 2 notce od twórców ze studia Arkane. Zgodnie z owym ogłoszeniem, a także zawartością wspomnianego filmiku, Corvo, jeden z protagonistów drugiego Dishonored, będzie posiadał bardzo podobny zestaw mocy co w "jedynce", aczkolwiek zostały one mocno podrasowane; przy użyciu Mignięcia, czas całkowicie się zatrzyma pozwalając dokładnie wybrać miejsce w które chcemy się przenieść, Zakrzywienie czasu da graczowi kontrolę nad czasem, który będzie można przyspieszać lub zwalniać, a Opętania, czyli mocy pozwalającej głównemu bohaterowi na wcielenie się w zwierzęta bądź ludzi, będzie można dokonać na kilku zaplanowanych celach z rzędu. Zobaczcie zresztą sami:

Jak już od jakiegoś czasu wiadomo, w drugiej części znanej skradanki, której akcja toczy się piętnaście lat po wydarzeniach z oryginalnej gry, będziemy mogli wybrać jedno z dwojga protagonistów: Corvo Attano i Emily Kaldwin. Państwo ci są doskonale znani wszystkim fanom serii: w Dishonored kierowaliśmy poczynaniami Corvo, natomiast Emily była dziesięcioletnią następczynią tronu. W "dwójce" Corvo pełni rolę jej ojca, a sama Emily sprawuje władzę nad Imperium. Wybór między nimi ma być permanentny na całą grę, jednak niezależnie od decyzji, weźmiemy udział w tych samych misjach.

Jaki ojciec, taka córka. - Corvo Attano wraca w gameplayu z Dishonored 2 - wiadomość - 2016-09-14
Jaki ojciec, taka córka.

Dishonored 2 jest kontynuacją cenionej skradanki z 2012 r. Świat przedstawiony w obu grach utrzymany jest w estetyce klimatycznego i dosyć mrocznego steampunku. Sequel będzie działać na nowym silniku graficznym, ukaże się 11 listopada na PC, Xboxa One i PlayStation 4 w pełni zlokalizowany w naszym języku i wystarczyć ma na 12-20 godzin zabawy.