Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2022, 12:53

Remedy ma na głowie aż 5 projektów; raport z prac nad Control 2 i innymi

Remedy Entertainment pracuje obecnie aż nad pięcioma projektami. Raport finansowy firmy mówi o postępie prac nad grami Control 2, Alan Wake 2 i innymi.

Źródło grafiki powyżej: controlgame.com.

Remedy Entertainment (czyli twórcy m.in. Control i Alana Wake’a) opublikowało raport finansowy podsumowujący rok 2021, w którym możemy przeczytać o stanie pięciu produkcji, nad którymi obecnie pracuje studio. Oprócz Alana Wake’a 2 i nowego Control (o roboczym tytule Codename Heron), otrzymaliśmy też informacje o Codename Vanguard i Codename Condor. Do tego należy dodać oczywiście nowe wersje dwóch pierwszych odsłon serii Max Payne, które mają ukazać się jako jedna pozycja.

Remedy ma pełne ręce roboty

Alan Wake 2 nabiera kształtów, o czym pisaliśmy przedwczoraj przy okazji publikacji materiału zza kulis. Istnieje już wiele grywalnych fragmentów gry, ale przed twórcami jest jeszcze sporo pracy. Remedy Entertainment nadal spodziewa się premiery w przyszłym roku.

Codename Vanguard ma być trzecioosobową kooperacyjną strzelanką. Produkcja powstaje we współpracy z chińską firmą Tencent i ma zostać udostępniona w modelu free-to-play. Studio chce umiejętnie połączyć typową dla niego formę gry akcji z wieloosobową zabawą (co stanowi nowość dla Remedy). Na ten moment projekt nadal pozostaje na etapie prac koncepcyjnych.

W podobnej fazie znajduje się Codename Condor, który będzie poboczną opowieścią osadzoną w uniwersum stworzonym na potrzeby Control. To samo dotyczy pełnoprawnej kontynuacji owej surrealistycznej gry – ona również pozostaje w fazie konceptu, więc minie jeszcze trochę czasu, zanim Remedy podzieli się pierwszymi materiałami z niej. Na ten moment nie ma jeszcze określonej nazwy – zamiast tego nosi roboczy tytuł Codename Heron.

Remedy pozytywnie patrzy w przyszłość

Warto też zaznaczyć, że oddział Remedy odpowiedzialny za rozwój jego autorskiego silnika Northlight opracowuje technologię i narzędzia, które mają przysłużyć się następnym grom studia. Przypomnijmy, że w oparciu o Northlight twórcy zbudowali Control czy Quantum Break. Ten silnik przysłuży się również remake’om Maxów Payne’ów.

Obecny rok dobrze zaczął się dla Remedy, dobrze zapowiada się też przyszłość. Firma skupi się w najbliższym czasie na finalizowaniu rozpoczętych projektów i upewnieniu się, że jej zespoły będą mieć wszystkie potrzebne do tego środki.

Przychody dla Remedy w poprzednim roku sięgnęły ponad 44,7 miliona euro, a zysk operacyjny przekroczył 11,4 mln. Pierwszy kwartał ubiegłego roku przyniósł studiu 8,1 miliona euro, z kolei w pierwszym kwartale br. uzyskała 12,7 miliona euro przychodu. Firma wprawdzie spodziewa się mniejszych zarobków w tym roku, ale pozytywnie patrzy w przyszłość. Kolejne duże projekty spod jej ręki mają pojawić się na przełomie lat 2023-2025 i to w tym czasie Remedy oczekuje większych finansowych sukcesów.