Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 października 2012, 06:27

Cognition– demo przygodówkowego thrillera współtworzonego przez Jane Jensen

W sieci pojawiło się demo Cognition: An Erica Reed Thriller, czyli przygodówkowego thrillera, w produkcji którego pomagała sama Jane Jensen, czyli matka serii Gabriel Knight.

Na rynek powoli zaczynają trafiać pierwsze gry sfinansowane za pomocą crowd-fundingu Niedawno mieliśmy okazje bawić się w świetne FTL, a teraz o sympatię pecetowców chce zawalczyć epizodyczna przygodówka Cognition: An Erica Reed Thriller, w produkcji której pomagała sama Jane Jensen, czyli matka serii Gabriel Knight. Był to pierwszy prawdziwy sukces na Kickstarterze – w grudniu zeszłego roku (czyli czasach zanim Double Fine na dobre rozpętało całe to szaleństwo) jego autorzy zebrali 34 tysiące dolarów. Teraz ukończyli już prawie pracę nad pierwszym odcinkiem i z tej okazji wypuścili pierwsze demo.

Wersję demonstracyjną możecie pobrać z oficjalnej strony gry. Plik instalacyjny waży 746 MB. Grafika gry korzysta z ręcznie malowanych teł, po których przechadzają się trójwymiarowe postacie. Dzięki temu całość wygląda ładnie, a jednocześnie nie wymaga potężnego sprzętu i  spokojnie pójdzie na większości notebooków.

Cognition: An Erica Reed Thriller – strona oficjalna gry

Cognition: An Erica Reed Thriller – pobierz demo

W grze wcielimy się w tytułową Ericę Reed, czyli młodą agentkę FBI z Bostonu. Od lat prześladuje ją nierozwiązana sprawa seryjnego mordercy, wśród którego ofiar był również jej brat. Pewnego dnia jednak coś ulega zmianie. W kobiecie budzą się nadnaturalne umiejętności parapsychiczne pozwalające jej ujrzeć skrawki przeszłości dotykanych przedmiotów. Dzięki nim udaje jej się wreszcie odkryć tożsamość mordercy i wsadzić go za kratki. Erica nie cieszy się jednak długo spokojem. Szybko staje się jasne, że ktoś poznał sekret jej umiejętności.

Cognition: An Erica Reed Thriller będzie klasyczną detektywistyczną przygodówką z interfejsem point-n-click o zacięciu. Zabawę spędzimy zatem głównie na prowadzeniu śledztwa, przeszukiwaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów i dowodów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Łamigłówki mają być stosunkowo trudne, ale jednocześnie logiczne, a rozgrywkę wzbogaci dodatkowo fakt, że podczas tych wyzwań skorzystamy często z zdolności parapsychicznych bohaterki. Do tego gra będzie w dużym stopniu nieliniowa – podczas przygody będziemy musieli często podejmować ciężkie wybory modalne, a sporo zagadek ma mieć kilka możliwych rozwiązań. Autorzy szykują cztery epizody Cognition: An Erica Reed Thriller. W każdym z nich czekają nas ciężkie decyzje, których konsekwencje odczujemy we wszystkich pozostałych odcinkach.

Można już składać pre-ordera na cały pierwszy sezon. Dzięki temu który za 24,99 dolarów zapewni nam dostęp do wszystkich czterech epizodów. Po premierze pierwszego odcinka cena ta podskoczy do 29,99 dolarów. Można też będzie kupować pojedyncze epizody w cenie 9,99 każdy.