Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2021, 10:48

CoD Warzone dostanie nowy anti-cheat i mapę

Oczy całego świata skierowane są na Call of Duty: Vanguard, ale firma Activision nie zapomina o CoD: Warzone. Druga z tych gier w tym roku otrzyma nowy system anti-cheat oraz nową mapę.

W SKRÓCIE:
  1. Warzone otrzyma w tym roku nowy system antycheaterski,
  2. gra dostanie także nową mapę,
  3. mapa zadebiutuje 5 listopada 2021 r. i najpewniej będzie tematycznie powiązana z CoD: Vanguard.

Wczorajszy dzień należał do Call of Duty: Vanguard, ale podczas ujawniania gry dowiedzieliśmy się również sporo na temat przyszłości Call of Duty: Warzone. Zmiany, jakie planowane są w tej grze free-to-play zapowiadają się obiecująco.

Przede wszystkim potwierdziły się wcześniejsze plotki o nowym systemie antycheaterskim, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. To nowina, na którą fani czekali od dawna, gdyż Warzone ma poważny problem z cheaterami. Spodziewamy się, że system zostanie zaimplementowany również do kilku ostatnich odsłon cyklu. Na razie nie ujawniono, czy Activison zamierza skorzystać z gotowego rozwiązania innej firmy, takiego jak Easy Anti-Cheat czy BattleEye, czy też zaoferuje własną technologię. Ta druga opcja wydaje się jednak bardziej prawdopodobna biorąc pod uwagę, jak długo czekamy na nowy system anti-cheat.

W tym roku do Call of Duty: Warzone trafi również nowa mapa. Autorzy nie zdradzili zbyt wielu konkretów, ale zasugerowali, że będzie to kompletnie nowe pole bitewne, a nie przeróbka starego, jak to miało miejsce w przypadku Verdansk '84.

Nowa mapa ma być największą i najbardziej ambitną, jaka do tej pory pojawiła się w serii. Poziom trafi do CoD: Warzone 5 listopada, czyli w dniu premiery Call of Duty: Vanguard, dlatego wszyscy spodziewają się, że będzie tematycznie nawiązywał do tegorocznej odsłony cyklu. Spekuluje się, że mapa osadzona będzie w realiach II wojny światowej. Według sprawdzonego insidera Toma Hendersona, wraz z jej wydaniem z gry zniknie Verdansk, choć najpewniej nie na zawsze.

Potwierdzono również kontynuację uniwersalnego systemu rozwoju, w ramach którego postępy pod względem rangi gracza, jak i przepustek sezonowych będą wspólne dla Call of Duty: Modern Warfare, Call of Duty: Black Ops - Cold War, Call of Duty: Vanguard oraz Call of Duty Warzone.

  1. CoD: Warzone - strona oficjalna
  2. CoD: Warzone - poradnik do gry