Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2020, 13:11

autor: Froozyy

CoD Modern Warfare - genialne wideo „Sztuka toksyczności” podbija internet

Montaż zabójstw w Call of Duty: Modern Warfare w przeciągu jednego dnia podbił serca ponad 40 tys. graczy. Autor filmiku, zaliczając zabójstwa w rytm klasycznego utworu, ukazał „toksyczność” jednego z zestawów broni dostępnych w grze.

CoD Modern Warfare - genialne wideo „Sztuka toksyczności” podbija internet - ilustracja #1
Montaż zabójstw z Call of Duty: Moder Warfare zachwycił graczy.

Powszechny dostęp do internetu sprawił, że gracze od lat często i chętnie dzielą się swoimi najlepszymi zagraniami z różnorakich produkcji (najczęściej z tych sieciowych). I mimo że sporo z nich potrafi zachwycić internautów, to znaczna część jest po prostu zbyt generyczna, aby zapadła na dłużej w pamięć. Dlatego też, gdy na Reddicie pojawia się sklejka zagrań, która zdobywa w jeden dzień ponad 40 tys. polubień i masę specjalnych wyróżnień, można być niemal pewnym, że nie jest to kolejny zwykły filmik.

Użytkownik, kryjący się pod nickiem Gorrick1, udostępnił montaż zabójstw w grze Call of Duty: Modern Warfare, zatytułowany Modern Warfare: The art of toxicity, w rytm operetki autorstwa Jacquesa Offenbacha – Orfeusz w piekle (z ang. Infernal Galop). Efekty jego pracy ciężko opisać słowami, więc po prostu obejrzyjcie filmik przygotowany przez autora.

Modern Warfare: The art of toxicity from r/modernwarfare

Gracz korzystając z zestawu broni, który nazywany jest przez wielu „toksycznym” – dwóch rewolwerów .357 (z przyłączonym wzmocnieniem w postaci „Snake Shot shotgun”) oraz strzelbą 680, zabijając kolejnych graczy, odtworzył dźwięki z utworu w tle, dzięki czemu całość robi niesamowite wrażenie. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że „toksyczność” używanego przez autora wideo arsenału polega na korzystaniu z teoretycznie dwóch shotgunów, dzięki wzmocnieniu rewolwerów, które to sprawiają, że broń o zasięgu pistoletu zadaje obrażenia podobne do klasycznych strzelb. Na szczęście zostało to już nieco osłabione, ale możecie domyślić się, jak nieprzyjemna mogła być rozgrywka przeciwko takiemu zestawowi.