Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2020, 12:01

autor: Aquma

CoD: Modern Warfare – fani narzekają na downgrade grafiki

Jeden z użytkowników forum Reddit przygotował porównanie prezentujące różnicę, jaka zaszła w grafice Call of Duty: Modern Warfare. Oprawa w trybie wieloosobowym na pecetach została zauważalnie okrojona.

CoD: Modern Warfare – fani narzekają na downgrade grafiki - ilustracja #1
CoD: Modern Warfare wygląda dziś gorzej niż w dniu premiery.

W SKRÓCIE:

  1. oprawa graficzna CoD: Modern Warfare (w multiplayerze) uległa zauważalnemu pogorszeniu;
  2. uproszczono oświetlenie, usunięto sporo detali i zmniejszono zasięg widzenia;
  3. przyczyną wprowadzonych zmian może być chęć zwiększenia przejrzystości, w celu ułatwienia graczom dostrzegania przeciwników.

Użytkownicy forum Reddit zwrócili uwagę, jak bardzo zmieniła się oprawa graficzna Call of Duty: Modern Warfare (w trybie wieloosobowym) od premiery gry. Niestety nie jest to zmiana na lepsze – na screenach prezentujących grafikę obecnej wersji gry widać bardzo zauważalny „downgrade”.

Downgrade graficzny CoD: Modern Warfare

Pogorszeniu uległo m.in. oświetlenie i kolorystyka – sceny prezentują się teraz zdecydowanie mniej realistycznie. Razi też liczba usuniętych detali na ziemi, takich jak trawa czy kamienie. Jakby tego było mało, pogorszeniu uległ zasięg widzenia – na obrazkach ukazujących grafikę po downgradzie rzeczy widoczne w oddali zdają się być skryte we mgle.

CoD: Modern Warfare – fani narzekają na downgrade grafiki - ilustracja #4
Zmiany w grafice Modern Warfare.

Fani rozczarowani, choć intencje mogą być szlachetne

Fani omawianej produkcji nie kryją rozczarowania – niektórzy czują się zdradzeni i mają poczucie, że wyrzucili pieniądze w błoto.

Myślałem, że to mój filtr nocny, ale nie był aktywny. To wygląda prawie tak jak wtedy, gdy Ubisoft przedstawia jedną rzecz, a potem dostajemy jej inną, mniej atrakcyjną graficznie wersję. Tylko że w tym przypadku IW uderza w ludzi, którzy zapłacili pełną cenę za główną grę. Jedyne, co mogę teraz zrobić, to odinstalować to i grać w inne produkcje – narzeka Batmans_backup.

Co ciekawe, zmiany wcale nie wpłynęły pozytywnie na płynność rozgrywki na PC – niektórzy użytkownicy donoszą, że gra nie tylko wygląda, ale i działa gorzej.

Jako gracz PC mogę powiedzieć, że z każdą aktualizacją gra wymaga coraz więcej mocy CPU i GPU. Od premiery mam komputer o zalecanej konfiguracji i w zeszłym miesiącu ledwo był w stanie poradzić sobie z grą. Musieli coś zmienić, ponieważ optymalizacja jest dziadowska – zauważa HelltownHero.

Jeden z graczy wskazuje, że przyczyną wprowadzenia zmian może być chęć zwiększenia widoczności innych osób na ekranie.

Wygląda mi to na lepszą widoczność i mniejszy bałagan na ekranie. W przypadku gry takiej jak Red Dead 2 i nerfów ambient occlusion czy innych tego typu rzeczy w single playerze jestem w stanie zrozumieć narzekanie. Ale tutaj mnie to nie interesuje. Jedyną rzeczą, która mnie obchodzi, jest to czy widać ludzi. Często środowisko po prostu przeszkadza, jest tak wiele miejsc do ukrycia, często bardzo ciemnych. Te ścieżki, które są w zasadzie jedną, solidną, piaszczystą teksturą, sprawiają, że oku łatwiej jest dostrzec różnicę w kolorach, czyli wrogich graczy. Środowiska gry często są zbyt szczegółowe – zauważa PooSailor.

  1. Call of Duty: Modern Warfare – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii