Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2020, 22:06

autor: DM

CoD: Black Ops - Cold War - data premiery beta testów i szczegóły trybu multiplayer

Studio Treyarch pochwaliło się trybem sieciowym Call of Duty: Black Ops - Cold War. Nowości i tradycyjne elementy w rozgrywce przetestujemy w październiku.

CoD: Black Ops - Cold War - data premiery beta testów i szczegóły trybu multiplayer - ilustracja #1
Skórka operatora Woodsa to bonus za pre-order Call of Duty: Black Ops – Cold War.

Dziś, na specjalnym streamie studia Treyarch, ujawniono szczegóły na temat trybu multiplayer w nadchodzącym Call of Duty: Black Ops – Cold War. Oprócz informacji na temat nowości w mechanikach rozgrywki, dostępnych trybach i kwestiach technicznych, przedstawiono także harmonogram beta testów zaplanowanych na październik. Podobnie jak w przypadku zeszłorocznego Modern Warfare, odbędą się one w kilku fazach i z pierwszeństwem dla posiadaczy platformy Sony. Szczegółowa rozpiska zamkniętej i otwartej bety prezentuje się następująco:

  • 8-10 października – tylko dla posiadaczy pre-orderów na PS4;
  • 10-12 października – otwarta beta dla wszystkich na PS4;
  • 15-17 października – otwarta beta dla wszystkich na PS4 oraz dla posiadaczy pre-orderów na PC i Xboksa One;
  • 17-19 października – otwarta beta dla wszystkich.
CoD: Black Ops - Cold War - data premiery beta testów i szczegóły trybu multiplayer - ilustracja #2
Multiplayer w nowym CoD-zie zabierze nas w różne zapalne lokacje z czasów zimnej wojny.

A sama esencja sieciowych starć w nowym CoD-zie zapewni nam podobną dawkę emocji co zawsze, czyli szybką, dynamiczną rozgrywkę, w której bardziej liczy się refleks niż taktyka. Nowością będzie tryb polegający na eskortowaniu VIP-a. Powróci minimapa i pasek zdrowia nad przeciwnikami, choć jako opcja – będzie można go wyłączyć. Ponownie zobaczymy Theatre Mode do oglądania powtórek, a jedna z największych zmian dotyczy scorestreaków, które teraz nie będą resetowane przez zgon w trakcie walki. Spamowaniu w ten sposób atakami obszarowymi ma zapobiec system cooldownu dla każdego streaka.

Twórcy pochwalili się także integracją CoD: Black Ops – Cold War z darmowym Call of Duty: Warzone. Pomimo zmian i nowości, jakie tam się pojawią po premierze gry, gracze zachowają swój progres oraz wszelkie bronie, operatorów i elementy kosmetyczne, jakie zdobyli do tej pory. Cold War będzie też pierwszą grą cross-genową, umożliwiającą wspólną rozgrywkę pomiędzy aktualną i nadchodzącą generacją konsol. Sieciowe rozgrywki w nowym Call of Duty uzupełni jeszcze tryb Zombie, ale bliższe szczegóły na ten temat zostaną dopiero ujawnione. Przypomnijmy, że premiera gry zaplanowana jest na 13 listopada 2020 roku, czyli zaledwie trzy dni po premierze nowej generacji Xboksów.