Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 lipca 2021, 12:35

autor: Karol Laska

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 30 lipca - 1 sierpnia 2021 roku

Premiery seriali i filmów na platformach streamingowych odbywają się już niemal każdego dnia. Nie inaczej będzie w nadchodzący weekend. W związku z tym podpowiadamy, co obejrzeć w dniach 30 lipca - 1 sierpnia na Netflixie, HBO GO i Amazon Prime Video.

Co prawda kina są już otwarte, ale i tak nadal większość czasu spędzamy w sieci, próbując wybrać coś z bogatych bibliotek dostępnych w Polsce platform streamingowych. Jeżeli nie lubicie siedzieć godzinami nad poszukiwaniem produkcji do obejrzenia, to postaramy się Wam pomóc – wybraliśmy 5 wartych zobaczenia tytułów, które dopiero co się pojawiły bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 30 lipca do 1 sierpnia 2021 roku. Zaczynajmy!

Ostatni najemnik (The Last Mercenary) - Netflix

 1. Co to: wielki powrót Jean-Claude’a Van Damme’a do francuskiego kina akcji
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 30 lipca
 3. Rok premiery: 2021

Jean-Claude Van Damme grywa w filmach akcji coraz rzadziej, oddając pałeczkę nieco młodszym, być może nawet bardziej charyzmatycznym. Miło jednak zobaczyć go z powrotem w rasowym „sensacyjniaku” – na dodatek niehollywoodzkim. Ostatni najemnik przychodzi do nas bowiem prosto z Francji, ale budżetowych braków raczej po nim nie widać. Jeżeli stęskniliście się za Van Damme’em kopiącym tyłki facetom większym od niego, to z pewnością nie będziecie zawiedzeni.

 1. Ostatni najemnik na Netfliksie

Snajper (American Sniper) – HBO GO

 1. Co to: dramat Clinta Eastwooda o wybitnym żołnierzu zmagającym się z własnymi demonami
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 1 sierpnia
 3. Rok premiery: 2014

Clint Eastwood jest żywą legendą kinematografii nie tylko ze względu na swój nienaganny aktorski talent. Ten artysta doskonale spisuje się również w roli reżysera. Ba, do dziś regularnie kręci filmy, a te cieszą się powszechnym uznaniem. Jednym z największych stosunkowo świeżych hitów jego autorstwa jest zdecydowanie Snajper, czyli pozornie prosta opowieść o życiu żołnierza, który całkowicie podporządkował się służbie wojskowej. Jak to jednak w tego typu dziełach bywa, na pierwszy plan zaczyna powoli przekradać się dramat jednostki. A ten uderza. I to bardzo.

 1. Snajper na HBO GO

Outer Banks – sezon 2. - Netflix

 1. Co to: łamiący gatunkowe schematy nastoletni dramat z nutką przygody
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 30 lipca
 3. Rok premiery: 2021

Outer Banks to naprawdę specyficzny twór. Z jednej strony sporo w nim lekkiego, wakacyjnego, nastoletniego dramatu, a z drugiej, tej mniej oczywistej, serial zaskakuje niektórymi wątkami, nadając dziełu miejscami charakter przygodowy. Wszystko przez dość intrygujący koncept polegający na osadzeniu akcji na pewnej wyspie pozbawionej tymczasowo dostępu do prądu. Może brzmieć to trochę pretekstowo, ale hej, produkcja przyjęła się naprawdę nieźle, dlatego też zdecydowano się na nakręcenie sezonu numer 2.

 1. Outer Banks na Netfliksie

Pogoń za miłością (The Pursuit of Love) – Amazon Prime Video

 1. Co to: miłość o miłości w ramach miłości
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 30 lipca
 3. Rok premiery: 2021

Filmy i seriale opowiadające wprost o miłości mogą wydawać się dziś nieco przereklamowanym pomysłem, ale jeżeli twórcy podejdą do przedstawienia wspomnianego motywu w sposób oryginalny, to mogą liczyć na mniejszy bądź większy sukces. Co więc powiecie na stylistycznie wysmakowany, choć pod względem treści bardzo dynamiczny i dziki brytyjski dramat komediowy z olśniewającymi rolami głównymi Lily James oraz Emily Beecham? No pewnie, że się zgodzicie. W takim razie koniecznie odpalcie Pogoń za miłością.

 1. Pogoń za miłością na Amazon Prime Video

Obecnie Amazon Prime nie ma oficjalnego wsparcia w Polsce (to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu), ale to nie powinno przeszkodzić Wam w oglądaniu – wystarczy skorzystać z konta założonego na Amazon UK. Jeżeli chcecie się zarejestrować, skorzystajcie z tego linka.

Transformers: Wojna o Cybertron: Królestwo (Transformers: War for Cybertron: Kingdom) - Netflix

 1. Co to: nowa animacja w uniwersum Transformers
 2. Od kiedy dostępny na platformie: od 29 lipca
 3. Rok premiery: 2021

Mało Wam ostatnio Transformerów? Nie dziwota, bo mijają już prawie 3 lata od premiery ostatniego filmu z serii, czyli entuzjastycznie przyjętego Bumblebee. Teraz czekamy cierpliwie na kolejne projekty przynależące do uniwersum – w tym film nawiązujący do klasycznych Beast Wars. Jeżeli jednak chcecie czymś wypełnić tę pustkę i obejrzeć te charakterystyczne roboty w akcji, to znajdziecie je na małym ekranie. Netflix przygotował bowiem animację o jakże zgrabnym tytule Transformers: Wojna o Cybertron: Królestwo i ta, przynajmniej na papierze, posiada wszystko, czego powinniście oczekiwać od tego rodzaju produkcji, czyli mnóstwo akcji, znane i lubiane postacie, epicką fabułę oraz jeszcze więcej akcji.

 1. Transformers: Wojna o Cybertron: Królestwo na Netfliksie

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety, filmy i gry.

 1. Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 23-25 lipca 2021 roku
 2. Strona internetowa Netflixa
 3. Strona internetowa HBO GO
 4. Strona internetowa Amazon Prime Video