Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 lipca 2021, 15:45

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 23-25 lipca 2021 roku

Premiery seriali i filmów na platformach streamingowych odbywają się już niemal każdego dnia. Nie inaczej będzie w nadchodzący weekend. W związku z tym podpowiadamy, co obejrzeć w dniach 23-25 lipca na Netflixie, HBO GO i Amazon Prime Video.

W tym tygodniu wieloma nowościami uraczył widzów przede wszystkim Netflix. Na czoło listy premier wysuwa się kontynuacja serialu o przygodach He-Mana, czyli fenomenalnej animacji z lat 80. Z kolei HBO GO przygotowało dla nas parę klasycznych obrazów, w tym jedną perełkę, a Prime Video stawia na filmową produkcję własnej roboty, pełną akcji i humoru. Która propozycja przypadnie Wam do gustu najbardziej? Przekonajcie się!

Czarnobyl 1986 (Chernobyl 1986) – Netflix

 1. Co to: love story osadzone w czasie katastrofy jądrowej na Ukrainie
 2. Od kiedy dostępne na platformie: 21 lipca
 3. Rok premiery: 2021

Rosyjska odpowiedź na miniserial Czarnobyl od HBO. To opowieść o emerytowanym strażaku, który odnalazł dawną miłość i planuje spędzić z nią resztę życia. Sytuacja komplikuje się, gdy w Czarnobylu dochodzi do katastrofy reaktora jądrowego. Mężczyzna dołącza do grupy ratunkowej, której celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się skażenia. Owa produkcja to w pierwszej kolejności film fabularny, w drugiej zaś dopiero historia tragedii w Czarnobylu – i siadając do seansu, trzeba o tym pamiętać, by się nie rozczarować.

 1. Czarnobyl 1986 na Netflixie

Władcy wszechświata: Objawienie (Masters of the Universe: Revelation) – Netflix

 1. Co to: zaskakująco udany powrót He-Mana!
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 23 lipca
 3. Rok premiery: 2021

Pierwszy He-Man był jedną z najpopularniejszych animacji XX wieku. Główny bohater to prawdziwy fenomen, którego w erze Internetu wielu z młodszych odbiorców bardziej kojarzy z memami niż serialem. Powrót „najsilniejszego człowieka we wszechświecie” do życia jest zaskakująco dobry, a co więcej: nie jest to produkcja skierowana wyłącznie do młodszych widzów. Ci, którzy pamiętają początki He-Mana, będą mogli wrócić do jego historii w miejscu, w którym pozostawili go wiele lat temu, bo serial jest bezpośrednią kontynuacją oryginału. I na potęgę posępnego czerepu, tak się powinno robić sequele!

 1. Władcy wszechświata: Objawienie na Netflixie

Bezdroża (Sideways) – HBO GO

 • Co to: historia ostatniej wspólnej wyprawy dwóch przyjaciół różnych jak ogień i woda
 • Od kiedy dostępna na platformie: 24 lipca
 • Rok premiery: 2004

Bezdroża to produkcja wielokrotnie nagradzana na różnych festiwalach i galach. Niemal 50 wyróżnień, w tym Oscar za najlepszy scenariusz adaptowany – to mówi samo za siebie. Film jest historią dwóch przyjaciół. Jeden jest pewnym siebie i spełnionym życiowo gościem, który zaraz będzie się żenił, drugi zaś to pechowy pisarz, niemogący wydać swoich książek i nielubiący obecnej pracy w szkole, a na dodatek przeżywający rozwód. Te kontrastujące ze sobą charaktery ruszają w ostatnią włóczęgę samochodem, by zakosztować trochę wolności i utraconej spontaniczności. Świetny obraz z mnóstwem komiczno-tragicznych perypetii.

 1. Bezdroża na HBO GO

Jolt – Amazon Prime Video

 • Co to: komedia akcji z nieoczywistą bohaterką, która musi być stale podłączona do prądu – dosłownie
 • Od kiedy dostępna na platformie: 23 lipca
 • Rok premiery: 2021

Jolt to przede wszystkim oryginalny pomysł na główną bohaterkę filmu. Jest nią Lindy (Kate Beckinsale), kobieta tak piękna i zabawna, jak niebezpieczna. Cierpi ona na pewną neurologiczną przypadłość, w wyniku której doświadcza sporadycznych napadów furii. Jedynym sposobem, by ją wówczas powstrzymać, jest elektrowstrząs. Intryga w produkcji zawiązuje się, gdy Lindy wreszcie odnajduje miłość swojego życia. Szczęście nie trwa jednak długo, mężczyzna zostaje bowiem zamordowany. W (tym razem) słusznym gniewie Lindy rusza po zemstę i planuje do tego wykorzystać swoje specjalne „zdolności”.

 1. Jolt na Amazon Prime Video

Sprawdź 30 dni Amazon Prime za darmo, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem. Prime Video nie ma jeszcze oficjalnego wsparcia w naszym kraju, ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu. Obecnie wystarczy użyć konta na Amazon UK.

Sky Rojo: sezon 2 – Netflix

 • Co to: wendetta trzech skrzywdzonych kobiet, które równie mocno chcą się zemścić, co uciec
 • Od kiedy dostępna na platformie: 23 lipca
 • Rok premiery: 2021

Sky Rojo to kolejny z hiszpańskojęzycznych seriali Netflixa, który przed ekrany przyciągnął imponujące rzesze widzów. Jeśli produkcja jest tak popularna i do tego jeszcze zbiera wiele pozytywnych recenzji, trudno pominąć ją w podobnym zestawieniu. Na platformie wylądowało osiem nowych, półgodzinnych odcinków opowieści o trzech kobietach, zmuszonych do walki z byłym alfonsem i własną przeszłością. Brzmi poważnie, ale w serialu jest tyle samo napięcia co śmiechu.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety, filmy i gry.