Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 lipca 2021, 12:55

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 16-18 lipca 2021 roku

Przed Wami lista 6 najnowszych tytułów, po które możecie sięgnąć w weekend 16-18 lipca na trzech największych platformach streamingowych w Polsce: Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video.

Z nieba leje się albo żar, albo ulewne deszcze i gradobicia. Na szczęście są jeszcze platformy streamingowe, dzięki staraniom których nie musimy za często wychodzić z domu w weekendy. By jednak za długo nie szukać godnych obejrzenia tytułów, warto sięgnąć po niewielką ściągawkę. Wybraliśmy dla Was 6 tytułów, które pojawiły się bądź pojawią na Netfliksie, HBO GO i Amazon Prime Video. Poniższa lista dotyczy weekendu od 16 do 18 lipca 2021 roku. Zapraszamy!

Jeszcze nigdy: sezon 2 (Never Have I Ever) – Netflix

 1. Co to: familijna opowieść o dojrzewaniu, pełna subtelnego i wdzięcznego humoru
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 16 lipca
 3. Rok premiery: 2021

Drugi sezon serialu o dorastającej w Stanach Zjednoczonych dziewczynie, która pochodzi z Indii. Produkcja szturmem wdarła się na pierwsze miejsce topki Netfliksa. Receptą na sukces tego obrazu jest wiarygodność: niezależnie, czy twórcy raczą nas komediowymi scenami, czy musimy ocierać łzy z kącika oka razem z bohaterami, mamy poczucie, że jest to tytuł życiowy. Niewątpliwie jest to zasługa scenariusza, który powstał w oparciu o prawdziwe doświadczenia Mindy Kaling (Biuro, Late Night). Jeszcze nigdy nie jest zaskakujące, ale można je opisać mnóstwem innych pozytywnych przymiotników: jest choćby przyjemne, ciepłe i zabawne.

 1. Jeszcze nigdy… na Netfliksie

Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) (Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)) – Netflix

 1. Co to: sylwetka pogrążonej w depresji Harley Quinn, wsparta wieloma efektownymi scenami bijatyk i strzelanin
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 17 lipca
 3. Rok premiery: 2020

Ptaki nocy to film portretujący postać Harley Quinn, w którą wciela się znakomita Margot Robbie. Quinn – po zerwaniu ze swoim ukochanym, Jokerem – zbiera gang podobnych sobie kobiet-bohaterek, odrzuconych i stojących u progu szaleństwa, by pokonać jednego z najbardziej ekscentrycznych złoczyńców Gotham, Romana Sionisa (w tej roli zresztą drugi najjaśniejszy punkt obsady obrazu: Ewan McGregor). To kolejna po Jokerze produkcja, która pokazuje, w jak bardzo inną stronę chce iść DC względem Marvela. Nie jest to kino aż tak dobre jak obraz Todda Phillipsa, ale warte obejrzenia. Choćby dla sceny walki na komisariacie!

 1. Ptaki nocy na Netfliksie

W garniturach: sezon 9 (Suits) – Netflix

 • Co to: pozornie nieskomplikowana opowieść, której tryby napędzane są świetnie napisanymi sprawami sądowymi
 • Od kiedy dostępny na platformie: 17 lipca
 • Rok premiery: 2019

To już serial kultowy. W garniturach przedstawia losy prawników jednej z najlepszych kancelarii adwokackich na Manhattanie. By zatrudnić się w takim miejscu, trzeba być najlepszym z najlepszych i mieć na to papiery. Chyba że jest się chłopakiem o genialnym umyśle, wówczas można nieco nagiąć rzeczywistość. Historia opowiedziana w produkcji jest prosta, lecz to, czym żyje widz podczas seansu, to świat kancelarii, którego realia scenarzyści oddali doskonale. Nie ma tu oczywistych schematów, a każda sprawa, która trafia do prawników z Suits, jest nieprzewidywalna. Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał, przy okazji premiery kolejnego sezonu na Netfliksie warto zacząć nadrabiać.

Sekretne życie Waltera Mitty (The Secret Life of Walter Mitty) – HBO GO

 • Co to: Ben Stiller w tytule, który uczy cierpliwości, poświęcenia i stawiania na własne marzenia
 • Od kiedy dostępny na platformie: 17 lipca
 • Rok premiery: 2013

Obraz Bena Stillera jest bajecznie piękny, zarówno w sferze wizualnej, jak i narracyjnej. To opowieść o niepoprawnym romantyku, redaktorze magazynu Life, którego życie zawodowe zaczyna się walić, a na dodatek on sam jest nieszczęśliwie zakochany w koleżance z pracy. Cała akcja opiera się na przemianie głównego bohatera, który w celu ratowania swojej posady i zaimponowania obiektowi westchnień rusza w dwie podróże: na Grenlandię i w głąb siebie. Sekretne życie Waltera Mitty nie przypadnie do gustu miłośnikom kina akcji czy trzymających w napięciu dramatów, ale film ten zasługuje na danie mu szansy.

 1. Sekretne życie Waltera Mitty na HBO GO

Cyd Waleczny: sezon 2 (El Cid) – Amazon Prime Video

 • Co to: starania hiszpańskiego pazia o uznanie w oczach władcy w całkiem dobrze oddanych realiach średniowiecza
 • Od kiedy dostępny na platformie: 15 lipca
 • Rok premiery: 2021

Cyd Waleczny to klasyczna opowieść od (niemal) zera do bohatera, tyle że osadzona w lubianym przez (prawie) wszystkich średniowiecznym klimacie. W tym przypadku twórcy serwują nam targany podziałami Półwysep Iberyjski z XI wieku i historię półlegendarnego rycerza Ruya Díaza de Vivara zwanego Cydem. Główną rolę gra znany m.in. ze Szkoły dla elity Jaime Lorente. Serial jest lekki, wiele wątków przewidywalnych, ale ekipa pracująca nad tytułem dosyć wiernie oddała historyczne realia, co jak na taką produkcję jest naprawdę sporym plusem.

 1. Cyd Waleczny na Amazon Prime Video

Sprawdź 30 dni Amazon Prime za darmo, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem. Prime Video nie ma jeszcze oficjalnego wsparcia w Polsce, ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu. Obecnie wystarczy użyć konta na Amazon UK.

Ulica strachu – część 3: 1666 (Fear Street 3) – Netflix

 • Co to: slasher, który wraca do korzeni gatunku i wywraca je na lewą stronę
 • Od kiedy dostępny na platformie: 16 lipca
 • Rok premiery: 2021

Ulica strachu przyzwyczaiła nas w poprzednich dwóch częściach do tego, że lubi odświeżać znane horrorowe motywy i przerabiać je na swoją modłę. Nie inaczej jest w przypadku części trzeciej, w której klasyczny slasher łączy się z folk horrorem. Akcja dzieje się w roku zawartym w tytule. To czas polowań na czarownice, których ofiarą staje się główna bohaterka. Jak się jednak okazuje, to nie ona jest tutaj największym zagrożeniem. Seria Fear Street kończy się naprawdę zacną sieczką i każdy, kto docenił poprzednie części, napisy końcowe obejrzy z satysfakcją i niedosytem, że to już koniec.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety, filmy i gry.