Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2020, 15:17

autor: Carla

Civilization 6 - szczegóły aktualizacji z piratami w roli głównej

W sieci pojawiła się garść nowych informacji dotyczących darmowej aktualizacji do Civilization 6, pozwalającej wcielić się w kapitana statku jednej z pirackich frakcji. Poznaliśmy szczegóły rozgrywki.

Niedawno pisaliśmy o październikowej aktualizacji do gry Sid Meier’s Civilization VI, mocno inspirowanej tytułem Sid Meier’s Pirates!. Do tej pory wiadomo było, że scenariusz multiplayer zaoferuje możliwość dołączenia do jednej z czterech frakcji piratów, różniących się pod względem stylu gry i umiejętności. Walczyć będziemy nie tylko z innymi piratami – w tym samym czasie trzeba będzie sobie radzić także z marynarką wojenną Anglii, Francji, Hiszpanii oraz Niderlandów. Grając piratami nie będzie można budować miast, skorzystamy jednak z portów. To właśnie w tawernach natrafimy na specjalne relikwie, oferujące bonusy i pomagające w spersonalizowaniu własnej rozgrywki.

Czego się dowiedzieliśmy? Rozgrywka skupi się wokół podboju mórz, zdobywania skarbów oraz poziomu niesławy. Wygrana będzie zależeć od uzyskanej w trzech kategoriach liczby punków. Punkty walki zdobędziemy w oczywisty sposób - poprzez potyczki. Punkty skarbu uzyskamy zakopując kosztowności oraz atakując wysyłane co kilka tur Treasure Fleet, czyli potężnie strzeżone floty. Punkty niesławy dostaniemy poprzez zatapianie specjalnych jednostek zwanych Infamous Pirates. To jednak nie wszyscy przeciwnicy, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Znani z wersji podstawowej barbarzyńcy zostaną zastąpieni przez frakcję Buccaneers i będą pełnić podobną funkcję.

Poznaliśmy także umiejętności aktywne i pasywne poszczególnych frakcji. Dla przykładu umiejętności frakcji Dread Pirate umożliwią zatopienie uszkodzonego statku wroga, czasowo zwiększą własną siłę bojową, prędkość poruszania się oraz zapewnią dodatkowe złoto za każde starcie. Frakcja Privateer będzie mogła przejąć kontrolę nad uszkodzonym statkiem wroga, pozna lokalizację wszystkich posiadanych przez nią portów, do tego doliczony zostanie bonus w postaci złota za ataki na szlaku handlowym. Swashbuckler zaoferuje tymczasowo zwiększoną prędkość poruszania się, a odkrywanie coraz to nowych fragmentów mapy zapewni dodatkowe punkty niesławy. Z kolei frakcja Hoarder będzie mogła czasowo unieruchomić wroga, obniżone zostaną koszty utrzymania jednostek oraz zapewnione bonusowe punkty za zakopany skarb, a co turę – dodatkowe złoto.

Z darmową aktualizacją będzie można zapoznać się już jutro, 22 października.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI