Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2019, 20:33

autor: Frozen

Cities Skylines świętuje czwarte urodziny świetnymi wynikami sprzedaży

Stworzona przez fińskie studio Colossal Order gra Cities: Skylines obchodzi w ten weekend czwarte urodziny. Wydawca tytułu, Paradox Interactive, przygotował z tej okazji garść statystyk dotyczących produkcji.

Gra zadebiutowała 10 marca 2015 roku na PC. - Cities Skylines świętuje czwarte urodziny świetnymi wynikami sprzedaży - wiadomość - 2019-03-08
Gra zadebiutowała 10 marca 2015 roku na PC.

Za dwa dni miną równo cztery lata od premiery strategii ekonomicznej Cities: Skylines. Program wciąż jest aktywnie wspierany przez twórców, co pozytywnie przekłada się na jego sprzedaż. Jak donosi wydawca tytułu, firma Paradox Interactive, w ciągu ostatniego roku Cities: Skylines trafiło w ręce ponad miliona nowych nabywców, a to oznacza, że całkowita sprzedaż gry przekroczyła już sześć milionów kopii. Przy okazji, przedsiębiorstwo podało kilka ciekawych statystyk odnośnie samej rozgrywki.

Statystyki całej społeczności gry Cities: Skylines

  • Całkowity czas gry: 16,938,045 dni
  • Łączna populacja wszystkich miast: 2,185,317,000,000 mieszkańców
  • Liczba miast: 39,733,045
  • Liczba nielubianych burmistrzów: 1,911,067
  • Liczba wybudowanych budynków Paradox Plaza: 7,007,128
  • Najpopularniejszy budynek: Turbina wiatrowa
  • Liczba modów stworzonych przez społeczność: 175,970

Z okazji czwartych urodzin tytułu autorzy przygotowali dla graczy konkurs na nowy design Chirpera (maskotki Cities: Skylines, parodiującej swoją nazwą i wyglądem Larry'ego – niebieskiego ptaszka z serwisu Twitter). Zwycięski projekt ma szansę pojawić się w grze. Oprócz tego, czołowi twórcy zawartości do Cities: Skylines mają dostać kody na DLC, które będą rozdawać w ten weekend swoim fanom (prawdopodobnie poprzez media społecznościowe).

Cities: Skylines ukazało się 10 marca 2015 roku na PC. Ponad dwa lata po premierze tytuł został przeniesiony na PlayStation 4 i Xboksa One, a we wrześniu ubiegłego roku premierę miała wersja gry na konsolę Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Cities: Skylines – poradnik do gry
  3. Recenzja gry Cities: Skylines