Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2016, 12:08

autor: Movis

Chivalry: Medieval Warfare z darmowym weekendem na Steamie

Od dziś chętni gracze mogą za darmo zmierzyć się z innymi w średniowiecznej grze FPP – Chivalry: Medieval Warfare. Produkcja udostępniona została w serwisie Steam w ramach darmowego weekendu, co połączone jest z 90-procentową zniżką na jej zakup.

Czasem, by przemówić komuś do rozsądku, wystarczy wielki młot. - Chivalry: Medieval Warfare z darmowym weekendem na Steamie - wiadomość - 2016-10-14
Czasem, by przemówić komuś do rozsądku, wystarczy wielki młot.
Chivalry: Medieval Warfare w skrócie:
  • producent i wydawca: Torn Banner Studios;
  • gatunek: wieloosobowa gra akcji FPP z walką wręcz w średniowiecznym stylu;
  • platformy: PC, PS4, PS3, XONE, X360;
  • Premiera: 16 paź 2012 r. (PC), 3 gru 2014 r. (X360), 25 lut 2015 r. (PS3), 1 gru 2015 r. (PS4 i XONE).

Torn Banner Studios dało użytkownikom Steama możliwość darmowego wypróbowania gry Chivalry: Medieval Warfare – unikalnego sieciowego FPSa skupionego na broni białej. Tytuł ściągnąć można już teraz, a nieodpłatnie pogramy do niedzieli. To nie koniec atrakcji związanych z produktem, dodatkowo można bowiem zakupić go w znacznie niższej cenie – 4 euro (ok. 10 zł). Oferta 90-procentowej zniżki utrzyma się do ok. 19:00 czasu polskiego w poniedziałek. Tytuł oferuje jedynie rozgrywkę multiplayer, podczas której walczyć możemy m.in. w trybach: Każdy na Każdego, Drużynowym Deathmachu, Królu Wzgórza, czy kooperacyjnym PVE o nazwie Horda. Najbardziej rozpoznawalnym z nich jest jednak ten, skupiony na spełnianiu celów. W trakcie zabawy wcielamy się w drużyny atakujących i broniących, wykonując klimatyczne zadania, takie jak palenie wiosek czy szturmowanie zamku z wykorzystaniem tarana i katapult.

Chivalry: Medieval Warfare szczyci się dopracowanym systemem walki wręcz, składającym się z uderzeń w czterech kierunkach, bloków, fint i kontr. Pojedynki bywają więc całkiem emocjonujące. Podczas wieloosobowych starć możemy wcielić się w wojowników należących do dwóch stron konfliktu – Zakonu Masońskiego lub Rycerzy Agathiańskich. Istnieje także podział na klasy – każda z nich ma do dyspozycji różnorodny arsenał broni z epoki, od lekkich mieczy jednoręcznych używanych z tarczą, przez potężne dwuręczne młoty i topory, aż po broń dystansową w postaci kusz, łuków czy włóczni. Każdy znajdzie coś dla siebie w pokaźnym zbiorze narzędzi mordu.

Tytuł zaczynał jako interesujący mod do gry Half-Life 2. Zdobył dużą popularność, co zaowocowało udaną akcją przeprowadzoną w serwisie Kickstarter. Dzięki niej Torn Banner Studios zebrano ponad 85 tysięcy dolarów na komercyjną wersję moda, która została wydana w 2012 roku. Od tego czasu producenci dodawali do produkcji coraz to nowe bronie i tryby. Gra doczekała się nawet dodatku Chivalry: Deadliest Warrior, w którym wcielić się można we frakcje z całego świata i w końcu odpowiedzieć na palące pytania o to, czy pirat wygrałby z ninją, a rycerz z wikingiem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.