Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 listopada 2015, 12:30

autor: Góral

Chinka uzależniona od grania spędziła 10 lat w kafejce internetowej

W sieci pojawił się zaskakujący artykuł o zaginionej przed 10 laty dziewczynce, którą odnaleziono kilka dni temu w jednej z chińskich kafejek internetowych. Okazało się, że dorosła już kobieta ostatnią dekadę spędziła na graniu w strzelankę CrossFire.

W serwisie The Star Online (dzięki, Reddit) pojawił się ciekawy artykuł, w którym opisano niecodzienne zdarzenie. 10 lat temu, po kłótni ze swoimi rodzicami, Chinka Xiao Yun uciekła z domu. Dziewczyna nie wróciła już do miejsca zamieszkania i rodzina po czasie uznała ją za zmarłą. 20 listopada bieżącego roku, podczas rutynowej kontroli jednej z chińskich kafejek internetowych, policjanci przypadkowo spotkali dorosłą (24 lata) kobietę, która posługiwała się fałszywym dowodem osobistym. Zabrano więc ją na komendę w celu przesłuchania. Tam wyszło na jaw, że to tak naprawdę Xiao Yun, która opowiedziała stróżom prawa, co porabiała przez te wszystkie lata.

W tym momencie dochodzimy do dziwnego momentu opowieści, ponieważ uciekinierka przez 10 lat błąkała się po kafejkach internetowych, w których spędzała czas na… graniu, gdyż dziewczyna jest wielką fanką strzelanki CrossFire. Utrzymywała się m.in. pracując jako kasjerka w kafejkach, w których spędzała także noce. Cała sprawa na szczęście znalazła szczęśliwe zakończenie. Policja skontaktowała się z rodzicami Xiao Yun, a matka obiecała, że już nigdy jej nie skarci.

Kafejki internetowe cieszą się wielką popularnością w Chinach i Japonii / Źródło: Huffington Post. - Chinka uzależniona od grania spędziła 10 lat w kafejce internetowej - wiadomość - 2015-11-24
Kafejki internetowe cieszą się wielką popularnością w Chinach i Japonii / Źródło: Huffington Post.

Wszystko to wydaje się absurdalne z naszego punktu widzenia, w końcu kafejki internetowe już od jakiegoś czasu są w Polsce na wymarciu. Jednak w Chinach i Japonii nadal są to bardzo popularne miejsca. Ludzie spędzają w nich czas nie tylko na korzystaniu z Internetu i graniu - część osób decyduje się wręcz na zamieszkanie w rzeczonych przybytkach. Sytuację wyjaśniono chociażby na tym krótkim filmie dokumentalnym. Pisząc w skrócie, chodzi o to, że niektórych po prostu nie stać na wynajmowanie normalnego mieszkania, więc decydują się na tańsze rozwiązanie, w postaci niewielkiego pomieszczenia w kafejce. Więcej na ten temat znajdziecie w podlinkowanym materiale wideo.