Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 kwietnia 2019, 18:35

autor: Ender

Chilling Adventures of Sabrina: Część 2 od dziś w serwisie Netflix

W serwisie Netlfix debiutuje dziś składająca się z dziewięciu odcinków druga część pierwszego sezonu serialu Chilling Adventures of Sabrina. Fani serii przekonają się, jak Sabrina radzi sobie z pogodzeniem mrocznego życia czarownicy ze zwykłymi problemami nastolatki.

Subskrybenci serwisu Netflix mogą obejrzeć od dziś drugą część pierwszego sezonu serialu Chilling Adventures of Sabrina. Seria zadebiutowała pod koniec października ubiegłego roku, zdobywając nie tylko pozytywne recenzje krytyków, ale też wielu fanów. Druga część sezonu rozgrywa się niedługo po specjalnym odcinku świątecznym, który został udostępniony w grudniu. Po tym jak Sabrina zdecydowała się ostatecznie na życie czarownicy i oddanie się nauce magii, cały czas czuje się rozdarta pomiędzy światem śmiertelników, w którym się wychowała, a swoją nową mroczną naturą. Uwidoczni się to najlepiej w jej rozterkach miłosnych, gdy zmuszona będzie do wyboru pomiędzy śmiertelnikiem Harveyem Kinkle’em a czarownikiem Nicholasem Scratchem.

Główną bohaterką Chilling Adventures of Sabrina jest Sabrina Spellman (w tej roli Kiernan Shipka), w której żyłach płynie krew czarownic. Stara się ona pogodzić okultystyczną edukację z normalnym życiem nastolatki. Serial jest adaptacją komiksu Chilling Adventures of Sabrina wydawanego przez Archie Comics, który był z kolei rebootem oryginalnej serii historii obrazkowych z Sabriną, ukazujących się w latach siedemdziesiątych. Twórca tego nowego spojrzenia na postać, Roberto Aguirre-Sacasa, jest jednocześnie pomysłodawcą i producentem ekranizacji. W ubiegłym roku Netflix zapowiedział, że serial otrzyma w sumie dwa dwudziestoodcinkowe sezony, z których każdy podzielony ma być na dwie części, ukazujące się w półrocznych odstępach czasu.

Warto dodać, że Sabrina pojawiła się już wcześniej w wersji aktorskiej w serialu Sabrina, nastoletnia czarownica, który produkowany był przez amerykańską telewizję ABC w latach 1996-2003 (w Polsce serial emitowała stacja Polsat). Ta dobrze wspominana do tej pory produkcja różniła się jednak drastycznie od tego, co oferuje Netflix. W jej przypadku mieliśmy do czynienia z typowym sitcomem przeznaczonym dla całej rodziny, który wypełniony był kolorowymi postaciami i humorem. W rolę tytułowej nastoletniej czarownicy wcielała się w nim Melissa Joan Hart.

Postać Sabriny zadebiutowała latach 60. w komiksach z serii Archie. Dekadę później stała się bohaterką własnego serialu animowanego oraz serii obrazkowej. - Chilling Adventures of Sabrina: Część 2 od dziś w serwisie Netflix  - wiadomość - 2019-04-05
Postać Sabriny zadebiutowała latach 60. w komiksach z serii Archie. Dekadę później stała się bohaterką własnego serialu animowanego oraz serii obrazkowej.
  1. Oficjalna strona serwisu Netflix