Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 czerwca 2016, 11:54

autor: Adrian Werner

Cat Quest - nadchodzi kocie RPG z otwartym światem od autorów Slashy Hero

Studio The Gentlebros, czyli autorzy popularnego Slashy Hero, pracują nad grą RPG Cat Quest, w której spróbujemy ocalić przed inwazją smoków krainę fantasy zamieszkaną przez koty.

Znane z wyśmienitego mobilnego hack’n’slasha Slashy Hero studio The Gentlebros zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazało się nim RPG z otwartym światem zatytułowane Cat Quest.

Akcja gry toczyć się będzie w świecie fantasy znanym jako Felingard, który jest w miarę klasyczny poza jedną istotną kwestią – jego głównymi mieszkańcami są koty. Kampania rozpocznie się, gdy kraina stać będzie na skraju zagłady z powodu powrotu legendarnych smoków. My wcielmy się w kota, którego przeznaczaniem jest stanie się Pogromcą Smoków i uratowanie całego świata. Wszystko to opowiedziane zostanie oczywiście z dużym przymrużeniem oka, a cała historia ma być pełna humoru.

Pomimo komediowego scenariusza, Cat Quest ma być pełnokrwistym RPG. Podczas zabawy będziemy eksplorowali świat o otwartej strukturze, który zostanie gęsto wypełniony różnorodnymi zadaniami, zarówno tymi związanymi z głównym wątkiem fabularnym, jak i licznymi misjami pobocznymi. Autorzy twierdzą, że mapa krainy Felingard będzie największą, jaka kiedykolwiek pojawiła się w grach mobilnych. Poza rozmiarami ma imponować także różnorodnością terenów. Pojawi się nawet opcja korzystania ze statków do pokonywania mórz.

Podróże odbywać się mają za pomocą prostego systemu dotykowego, w ramach którego trasy przemarszu po lądzie lub rejsu po morzach kreślić będziemy rysując linie palcem na ekranie. Wzorem serii Final Fantasy, każda wyprawa ma nieść ze sobą ryzyko, gdyż podczas podróży będziemy często wpadali na grupy wrogów. Sam system walki rozgrywany ma być w turach. Nie zabraknie oczywiście także mechaniki rozwoju, w ramach której otrzymamy możliwość ulepszania umiejętności kota, awansowania go na kolejne poziomy doświadczenia oraz wyposażania go w coraz lepszy ekwipunek, pancerze i uzbrojenie.

Wszystko to ukazane zostanie w ślicznej oprawie graficznej, utrzymanej w mocno kreskówkowej stylistyce, która połączy trójwymiarowe płaszczyzny z dwuwymiarowymi obiektami. Cat Quest zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Autorzy wciąż mają jeszcze sporo prac do wykonania, więc premiera planowana jest dopiero na końcówkę roku.

The Gentlebros – oficjalna strona studia