Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2017, 18:54

autor: Vergil

Capcom zapowiada Street Fighter V: Arcade Edition

Firma Capcom zapowiedziała Street Fighter V: Arcade Edition, czyli swego rodzaju kompletne wydanie piątej odsłony swojego flagowego cyklu bijatyk. Niemniej, autorzy pokusili się o implementację szerego nowości, które zostaną udostępnione za darmo również posiadaczom podstawowej wersji gry.

Od premiery Street Fighter V minęło sporo czasu – gra zadebiutowała na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 w lutym zeszłego roku. Zarząd Capcomu najwyraźniej doszedł do wniosku, że najwyższa pora przypomnieć graczom o swojej flagowej bijatyce i zapowiedział rozbudowaną wersję tej produkcji, czyli Street Fighter V: Arcade Edition.

Podobnie jak pierwowzór, tytuł zmierza na pecety i „peesczwórki”, a jego premiera została zaplanowana na 16 stycznia 2018 roku. Gra będzie dostępna w cenie 39,99$, zatem w Polsce powinniśmy ją kupić za około 160 zł. Warto odnotować, że do pudełek trafi wyłącznie wersja na PlayStation 4 – pecetowi gracze będą musieli zadowolić się cyfrowym egzemplarzem. Ponadto posiadacze podstawowego Street Fightera V przygotowane przez Capcom nowości otrzymają w ramach darmowej aktualizacji. O jakich atrakcjach mowa? Sprawdźmy to.

Street Fighter V: Arcade Edition to nie lada gratka przede wszystkim dla osób, które nie miały do czynienia z piątą odsłoną cyklu bijatyk ze stajni Capcomu. - Capcom zapowiada Street Fighter V: Arcade Edition - wiadomość - 2017-10-05
Street Fighter V: Arcade Edition to nie lada gratka przede wszystkim dla osób, które nie miały do czynienia z piątą odsłoną cyklu bijatyk ze stajni Capcomu.

Zacznijmy od tego, że w Street Fighter V: Arcade Edition znajdzie się cała zawartość opracowana z myślą o podstawowej wersji gry, a także wszystkie „dobra” udostępnione w ramach pierwszego i drugiego sezonu – mowa o dwunastu zawodnikach i dwunastu kostiumach. W tym momencie należy zaznaczyć, że aby zaopatrzyć się w te drugie, posiadacze oryginalnego Street Fightera V wciąż będą musieli wydać odpowiednią ilość wirtualnej (Fight Money) lub realnej gotówki – nie staną się one darmowe w momencie publikacji wyżej wspomnianego patcha.

Poza tym, Street Fighter V: Arcade Edition będzie zawierać:

  • Nowe tryby rozgrywki, czyli Arcade Mode inspirowany klasycznymi grami spod szyldu Street Fighter oraz Extra Battle, gdzie powalczymy o ekskluzywne kostiumy w specjalnych wyzwaniach;
  • Galerię ilustracji z gry;
  • Nowe V-Triggers (dzięki którym gracz otrzymuje czasowe premie gwarantujące mu przewagę na polu walki);
  • Przebudowany interfejs użytkownika z nową kolorystyką i odmienionymi menusami;
  • Dodatkowe efekty wizualne towarzyszące wymianie ciosów;
  • Rozgrywkę cross-platformową, dzięki której konsolowi gracze staną do walki z pecetowymi.

Wygląda więc na to, że Street Fighter V: Arcade Edition to pozycja skrojona przede wszystkim na miarę graczy, którzy jeszcze nie mieli okazji zaznajomić się z piątą częścią tej kultowej serii. Czy w istocie Capcomowi uda się zachęcić do niej nowe w temacie osoby? O tym przekonamy się w styczniu, kiedy to produkcja trafi do sprzedaży. Tymczasem rzućmy jeszcze okiem na zwiastun towarzyszący jej zapowiedzi.