Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2017, 18:15

autor: Góral

Call of Duty: WWII - pół miliarda dolarów zysku w trzy dni

W przesłanej wiadomości prasowej firma Activision Blizzard poinformowała, że strzelanka Call of Duty: WWII podczas pierwszych trzech dni od premiery zarobiła 500 milionów dolarów.

Wczoraj informowaliśmy, że najnowsza odsłona serii Call of Duty, zatytułowana Call of Duty: WWII, radzi sobie bardzo dobrze w wersji na komputery osobiste. Można było podejrzewać, że na konsolach jest jeszcze lepiej, a dziś otrzymaliśmy tego potwierdzenie. Firma Activision Blizzard, wydawca produkcji, pochwaliła się w przesłanej wiadomości prasowej, że tytuł wygenerował ponad pół miliarda dolarów zysków z globalnej sprzedaży podczas pierwszych trzech dni od momentu debiutu. Na wynik ten składają się kopie sprzedane w ramach cyfrowej dystrybucji oraz utarg ze sprzedaży wersji fizycznej. Według szacunków koncernu, jest to lepszy rezultat niż ten uzyskany łącznie w pierwszych dniach obecności w kinach filmowych hitów Thor: Ragnarok i Wonder Woman.

Firma ma jednak jeszcze więcej powodów do zadowolenia, gdyż Call of Duty: WWII jest nowym rekordzistą, jeżeli chodzi o sprzedaż w dniu premiery w cyfrowej dystrybucji na konsoli PlayStation 4. Jakby tego było mało, łączna liczba sprzedanych egzemplarzy podczas debiutu jest dwa razy większa niż zeszłorocznej odsłony.

Call of Duty: WWII - pół miliarda dolarów zysku w trzy dni - ilustracja #1

Narzekania na Call of Duty: WWII przed premierą było sporo. Gracze zarzucali deweloperowi zbyt rozrywkowe podejście do multiplayera, który ma mało wspólnego z realiami II wojny światowej. PC-towa beta została zmiażdżona negatywnymi opiniami. Poza tym nietrudno doszukać się w komentarzach o grze klasycznych dla cyklu zarzutów, że „to to samo, co zwykle”, „do Battlefielda nie ma startu” itd. Wyniki finansowe pokazują jednak, że „psy szczekają, karawana idzie dalej”, a do tego jeszcze nabrała szybkości.