Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2017, 12:10

autor: godrikus

Call of Duty: WWII na PS4 to 80 GB danych

Okazuje się, że wersja Call of Duty: WWII na PlayStation 4 to prawdziwy zawodnik wagi ciężkiej - niezbędne będzie niemal dwa razy więcej miejsca na dysku twardym niż w przypadku odpowiednika na konsolę Xbox One.

Call of Duty: WWII ponownie przeniesie nas w czasy II wojny światowej. - Call of Duty: WWII na PS4 to 80GB danych - wiadomość - 2017-10-24
Call of Duty: WWII ponownie przeniesie nas w czasy II wojny światowej.

Pewien użytkownik serwisu Reddit odnalazł w sklepie kupon na cyfrową wersję Call of Duty: WWII. Z jego opisu dowiadujemy się, że gra w wersji na konsolę PlayStation 4 będzie wymagała ogromnej ilości miejsca na dysku twardym, bo minimum 80 gigabajtów. Być może jest to spowodowane wspomnianym na opakowaniu wsparciem dla PlayStation 4 Pro – najprawdopodobniej użytkownicy silniejszej wersji konsoli Sony mogą się spodziewać wyższej jakości tekstur. Ulepszona wersja Xboksa One z dodatkową literką X w nazwie nie pojawiła się jeszcze na półkach sklepowych, więc podobne luksusy fani maszyny Microsoftu otrzymają zapewne w uaktualnieniu gry w późniejszym czasie.

Call of Duty: WW2 będzie FPS-em wagi ciężkiej… Przynajmniej dla dysków twardych naszych konsol. (źródło: Reddit)
Call of Duty: WW2 będzie FPS-em wagi ciężkiej… Przynajmniej dla dysków twardych naszych konsol. (źródło: Reddit)

Call of Duty: WWII to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych marek w świecie gier wideo. Produkcja wraca do korzeni, wrzucając nas ponownie – jak w odsłonach sprzed niemal dekady – w wir zdarzeń II wojny światowej. Po raz kolejny ujrzymy lądowanie w Normandii, podejmiemy także ofensywę w Ardenach czy pomaszerujemy na Berlin. Główną atrakcją ma być oczywiście tryb multiplayer, lecz można mieć co do niego pewne obawy – wersja beta rozgrywek wieloosobowych mocno nie przypadła pecetowym graczom do gustu, czemu dali upust w fali negatywnych recenzji na Steamie. Na szczęście kampania dla pojedynczego gracza zbiera zgoła odmienne opinie – więcej o niej przeczytacie w bardzo optymistycznej zapowiedzi na naszym portalu.