Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2021, 22:08

Call of Duty: Vanguard ma być zapowiedziane w przyszłym tygodniu (plotka)

Według pogłosek, najnowsza odsłona serii Call of Duty, która ma nosić podtytuł Vanguard, zostanie zaprezentowana 19 sierpnia. Najprawdopodobniej nastąpi to podczas specjalnego eventu w Call of Duty: Warzone.

Od kilku tygodni piszemy o plotkach na temat zbliżającej się oficjalnej zapowiedzi najnowszej odsłony serii Call of Duty, która ma jakoby nosić podtytuł Vanguard. Według przecieków, twórcy ze studia Sledgehammer Games mieli spore problemy przy produkcji tytułu, który przez anonimowego informatora został określony jako „totalna katastrofa”, co przełożyło się na odłożenie w czasie jego pierwszego pokazu. Według najnowszych pogłosek, deweloperzy zaplanowali na 19 sierpnia specjalne wydarzenie, które związane jest z Call of Duty: Vanguard. Na razie wie o nim ponoć tylko grupka wybranych osób. Informację tę potwierdził na Twitterze Tom Henderson, dziennikarz serwisu DualShockers, na którego w tej sprawie powoływaliśmy się już kilka razy, ale usunął wpis po interwencji wydawcy, firmy Activision.

Natura wspomnianego wydarzenia nie jest do końca jasna. Jeżeli Call of Duty: Vanguard ma zadebiutować, zgodnie z tradycją, w listopadzie, deweloperzy nie mogą zbyt długo zwlekać z oficjalną zapowiedzią gry. Teoretycznie do końca miesiąca powinniśmy zobaczyć więc zwiastun oraz poznać najważniejsze informacje na temat produkcji, której akcja ma rozgrywać się w trakcie II wojny światowej. Według pogłosek, Activision weźmie przykład z Fortnite'a i Vanguard zostanie zapowiedziany w grze Call of Duty: Warzone podczas specjalnego eventu; na ten temat pisaliśmy zresztą na początku tego miesiąca.

  1. Oficjalna strona serii Call of Duty