Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2020, 10:25

Call of Duty: Modern Warfare – posiadacze Xbox One pobiorą 66 GB

Najnowsza aktualizacja gier Call of Duty: Modern Warfare i Warzone zmusza graczy korzystających z Xbox One do ponownego pobrania 66 GB plików.

Call of Duty: Modern Warfare – posiadacze Xbox One pobiorą 66 GB - ilustracja #1
Aktualizacje CoD Modern Warfare często wiążą się z godzinami pobierania

Call of Duty: Modern Warfare i Warzone to już absolutni rekordziści co do wielkości aktualizacji. Szczególnie posiadacze Xboxa One mają powód do narzekań. Po raz kolejny to oni pobiorą najwięcej gigabajtów.

Najnowsza aktualizacja przede wszystkim naprawia błędy graficzne związane z modelami broni. Nie brzmi to jak duże zmiany, prawda? Gracze korzystający z PC lub PS4 rzeczywiście nie mają powodów do obaw. Aktualizacja na PS4 zajmuje 1,2 GB, a na PC 1,83 GB (w przypadku samego Warzone jest to jedynie 0,88 GB). Jednak posiadacze konsoli Microsoftu muszą pobrać 66,3 GB.

Dlaczego tylko jedna z platform została obdarzona tak dużą porcją danych? Powodem jest „nieprzewidziany błąd” związany z procesem dostawy aktualizacji na konsole Microsoftu. Za jego sprawą posiadacze Xboxa One muszą ponownie pobrać część plików, które już znajdują się na ich konsolach. Deweloperzy obiecują jednak, że rozmiar gry nie przekroczy 183 GB (99,5 GB w przypadku zainstalowanego jedynie Warzone). Infinity Ward ogłosiło również, że współpracuje z Microsoftem w celu zmniejszenia rozmiarów przyszłych aktualizacji.

Gracze z całego świata wyrażają swoje niezadowolenie na subreddicie poświęconym Warzone. Zwracają uwagę na to, że rozmiary aktualizacji powodują wielogodzinne pobieranie danych. Jest to niekomfortowa sytuacja dla wielu graczy z powodu ograniczenia, jakim jest prędkość internetu.