Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2020, 13:14

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered praktycznie pewne

Dzięki koreańskiej agencji ratingowej możemy być już praktycznie pewni, że trwają prace nad Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered. Coraz bardziej prawdopodobne jest również, że produkcja nie zaoferuje multiplayera.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered praktycznie pewne - ilustracja #1
Powrót Call of Duty: Modern Warfare 2 wydaje się nieunikniony.

Bazy danych organizacji zajmujących się przyznawaniem kategorii wiekowych często są doskonałym źródłem informacji o niezapowiedzianych oficjalnie projektach. Najnowszym tego przykładem stała się koreańska agencja ratingowa, na której stronie pojawiła się gra Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered, odświeżona wersja popularnego FPS-a z 2009 roku. Plotki o tej produkcji krążyły już od dłuższego czasu i jej istnienie wydaje się teraz prawie pewne.

Co ciekawe, w bazie danych tej grupy projekt nosi nazwę Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered. Współgra to z wcześniejszymi doniesieniami, które sugerowały, że otrzymamy jedynie odświeżoną wersję kampanii.

Brak trybu wieloosobowego nie byłby specjalnym zaskoczeniem. Firma Activision nadal rozwija zeszłoroczne Call of Duty: Modern Warfare, w tym roku ukaże się kolejna odsłona głównego cyklu, a w zeszłym tygodniu zadebiutowało oparte na modelu free-to-play Call of Duty: Warzone. Wydawca może więc nie chcieć udostępniać kolejnego multiplayerowego CoD, nawet jeśli byłby to remaster starszej produkcji.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare 2 ukazało się w listopadzie 2009 roku na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Gra okazała się wielkim sukcesem kasowym, w samych Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii sprzedając się w 4,7 mln egzemplarzy w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery.

Produkcja spotkała się również z bardzo ciepłym przyjęciem mediów branżowych. Wersja Call of Duty: Modern Warfare 2 na PS3 uzyskała średnią ocen na poziomie 94% według serwisu Metacritic. Wydanie na Xboksa 360 poradziło sobie równie dobrze, a edycja na PC uzyskała wynik 86% . Tytuł spodobał się także naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 9.0/10.

  1. Oficjalna strona cyklu Call of Duty
  2. Call of Duty: Modern Warfare 2 - recenzja gry