Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 marca 2020, 13:54

autor: Pri

TFT zadebiutowało na iOS i Androidzie

19 marca w sklepach Google Play i App Store pojawiła się pełna wersja gry Teamfight Tactics Mobile. Poznaliśmy zaktualizowane wymagania sprzętowe i listę różnic pomiędzy edycją PC a jej mobilnym odpowiednikiem.

W SKRÓCIE:
  1. Teamfight Tactics oficjalnie zadebiutowało na urządzeniach mobilnych;
  2. użytkownicy urządzeń od Apple w końcu będą mogli pobrać aplikację na swój telefony i tablety;
  3. w wersji mobilnej nie ma na tę chwilę możliwości przejrzenia pełnej oferty sklepu, zniesione zostały także punkty RP – zastępuje je normalna, lokalna waluta.

Teamfight Tactics w wersji mobilnej znajdowało się w fazie beta-testów od przeszło miesiąca. W tym okresie aplikacja była jednak dostępna jedynie na urządzeniach z systemem Android. Teraz, po oficjalnej premierze Teamfight Tactics Mobile, wirtualne potyczki rozgrywać będą mogli także właściciele urządzeń od Apple.

TFT zadebiutowało na iOS i Androidzie - ilustracja #1
Oficjalna premiera już za nami, gracze mobilni mogą dołączyć do walk na wirtualnej planszy.

Twórcy zadbali o to, aby komputerowi gracze mogli korzystać z wersji mobilnej nie zaczynając od zera. Aby przenieść swój ekwipunek, wszystkie posiadane przedmioty i postęp w rankingu do aplikacji na telefonie, wystarczy zalogować się przy użyciu swojego konta Riot. Działa to naturalnie w obie strony i każdy przedmiot zakupiony z urządzenia mobilnego będzie także dostępny w wersji na PC.

Zmiany względem wersji komputerowej

Kolejną kwestią wartą poruszenia jest to, że tego samego dnia, w którym strategiczna gra od Riot Games zadebiutowała na telefonach i tabletach, swoją premierę miał także trzeci zestaw – Teamfight Tactics: Galaktyki – wprowadzający do rozgrywki wiele zmian. Większość z urozmaiceń przekłada się także na wersję mobilną gry, jednak nie wszystkie. O ile gracze dostali możliwość zakupienia Przepustki Galaktyki+ (Galaxy Pass+), twórcy nie udostępnili użytkownikom urządzeń przenośnych możliwości przejrzenia pełnej oferty sklepu.

W TFT Mobile zniesione zostały także punkty RP. Zastąpiła je lokalna waluta w przybliżeniu wynosząca tyle, ile wartość RP, które należałoby zapłacić w wersji na komputery. Wszystkie informacje o aplikacji można znaleźć na blogu deweloperskim. Sama rozgrywka nie doświadczyła żadnych zmian względem wersji komputerowej gry, dzięki czemu Riot Games udostępniło możliwość gry międzyplatformowej.

Wymagania sprzętowe

Wymagania zmieniły się od tych, które obowiązywały podczas beta-testów aplikacji. Na ten moment w Teamfight Tactics Mobile zagrać można na:

  1. iOS: urzędzeniach z systemem iOS9.0 lub nowszym;
  2. Android: urządzeniach z Androidem posiadających więcej niż 2 GB RAM-u z wersją systemu Android 7.0 lub nowszym, z Open GL w wersji 3 lub wyżej.
  1. Teamfight Tactics – czym jest nowa gra twórców League of Legends?
  2. Oficjalna strona Teamfight Tactics
  3. Karta gry w Google Play
  4. Karta gry w App Store