Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2016, 10:00

Call of Duty: Infinite Warfare za darmo na PS4 i XONE między 15 a 20 grudnia

Studio Infinity Ward postanowiło w dniach 15-20 grudnia udostępnić próbną wersję wydanej na początku listopada gry Call of Duty: Infinite Warfare. Niestety, nie będzie ona dostępna na PC.

Wbrew temu, co przepowiadali gracze po premierze niesławnego pierwszego zwiastuna, Call of Duty: Infinite Warfare nie okazał się całkowitym niewypałem i zebrał solidne oceny w branżowej prasie. Teraz Infinity Ward postanowiło po raz kolejny spróbować przyciągnąć do siebie nowych graczy. Dla tych, którzy chcieliby przetestować nową odsłonę Call of Duty bez wydawania 60 dolarów, twórcy w dniach 15-20 grudnia udostępnią grę za darmo.

Niestety, nie zrobią tego na wszystkich platformach. O ile posiadacze Xboksa One oraz PlayStation 4 będą mogli spędzić z Infinite Warfare niemal tydzień bez żadnych opłat, wersji testowej nie otrzymają gracze PC-towi, co potwierdziło Activision w rozmowie z portalem Blue’s News.

Jeśli jednak gracie na jednej z wymienionych konsol, już od czwartku będziecie mogli rozpocząć testy wszystkich podstawowych trybów gry: kampanii (dwie pierwsze misje), rozgrywek wieloosobowych oraz Zombies in Spaceland. Co ważne, jeśli zdecydujecie się po 20 grudnia zakupić Infinite Warfare, postępy w każdej z opcji zabawy przeniosą się do pełnej wersji. Ponadto przy nabyciu cyfrowego wydania produkcji nie będziecie musieli ponownie jej pobierać.

Co prawda w wersji próbnej nie przejdziecie ani całej kampanii, ani nie podbijecie multiplayera, ale w pięć dni i tak powinniście móc sobie wyrobić zdanie na temat gry. - Call of Duty: Infinite Warfare za darmo na PS4 i XONE między 15 a 20 grudnia - wiadomość - 2016-12-13
Co prawda w wersji próbnej nie przejdziecie ani całej kampanii, ani nie podbijecie multiplayera, ale w pięć dni i tak powinniście móc sobie wyrobić zdanie na temat gry.

To oczywiście świetna okazja dla fanów FPS-ów, by w zaledwie nieco ponad miesiąc po premierze wypróbować kolejną odsłonę wyjątkowo popularnej serii, natomiast samo posunięcie Infinity Ward wyraźnie sugeruje, że ich gra nie okazała się takim komercyjnym hitem, jak chcieliby tego twórcy. Zresztą potwierdzają to niedawne informacje, według których nowa część serii w kwestii sprzedaży poradziła sobie znacznie gorzej, niż ubiegłoroczne Black Ops III, a wyniki finansowe nadrabia przede wszystkim mikrotransakcjami. Taki stan rzeczy raczej nie powinien dziwić: w Call of Duty: Infinite Warfare już przy okazji pierwszego zwiastuna uderzyła fala krytyki, a jednoczesny zachwyt graczy nad powrotem do realiów historycznych w Battlefield 1 z pewnością nie zwiększył szans na bicie rekordów sprzedaży.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Infinite Warfare
  2. Recenzja gry Call of Duty: Infinite Warfare – niezła kampania w cieniu problemów