Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 sierpnia 2014, 09:36

autor: Adrian Werner

Call of Duty: Heroes – najnowsza mobilna odsłona marki będzie strategią w stylu Clash of Clans

Firma Activision Blizzard zapowiedziała Call of Duty: Heroes, czyli mobilną strategię w stylu Clash of Clans, która zmierza na urządzenia z systemem iOS.

Firma Activision Blizzard zapowiedziała nową mobilną odsłonę swojej największej marki. Gra otrzymała tytuł Call of Duty: Heroes i ku zaskoczeniu wszystkich nie jest to strzelanka, a strategia w stylu Clash of Clans.

Sercem zabawy będzie zarządzanie bazą. Do naszych obowiązków należeć ma gromadzenie surowców, stawianie budynków oraz ulepszanie technologii. Konieczne będzie odpowiednie zaplanowanie systemów automatycznej obrony, takich jak wieżyczki strażnicze, tak aby były w stanie samodzielnie odpierać ataki nieprzyjaciół, które zawsze prędzej czy później nastąpią.

W bazie będziemy również szkolili armię, którą następnie wykorzystamy do przeprowadzenia inwazji na bazy należące do sztucznej inteligencji lub innych graczy. W naszych oddziałach poza zwykłymi żołnierzami znajdzie się także jeden bohater. Użytkownicy będą mogli wybrać swojego herosa spośród największych sław uniwersum Call of Duty, takich jak kapitan Price, Soap czy Harper.

Gra nie będzie jedynie czystym klonem Clash of Clans. Zamiast tego autorzy chcą dodać kilka elementów zaczerpniętych z konsolowych i pecetowych odsłon Call of Duty. Pojawią się m.n. killstreaki, zrzuty z ekwipunkiem, wykorzystywanie dronów oraz możliwość przeprowadzenia ręcznego ostrzału bazy z pomocą działka zamontowanego w helikopterze.

Call of Duty: Heroes wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Obecnie autorzy mają w planach jedynie wersje na iOS. W Australii i Nowej Zelandii ruszyła już otwarta beta Call of Duty: Heroes, a reszta świata powinna dołączyć do zabawy za kilka miesięcy.

Produkcja zapowiada się dosyć obiecująco i ma szansę wyróżnić się z tłumu klonów Clash of Clans. Mimo to musimy przyznać, że jesteśmy lekko rozczarowani. Wydane w zeszłym roku Call of Duty: Strike Team stanowiło wyśmienitą mobilną adaptację marki, w której dopracowane elementy strzelankowe wzbogacono trybem taktycznym, więc szkoda, że Activision postanowiło nie rozwijać dalej tej linii.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Call of Duty: Heroes

Call of Duty: Heroes