Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2013, 10:00

autor: Sarge

Call of Duty: Ghosts i Battlefield 4 - starcie gigantów w reklamach TV

W ciągu najbliższych kilku tygodni na rynku zadebiutują dwa najbardziej oczekiwane FPS-y tego roku - Call of Duty: Ghosts i Battlefield 4. Firmy Activision Blizzard i Electronic Arts przygotowują się do tego starcia, wypuszczając pierwsze reklamy omawianych produkcji.

Wielkimi krokami zbliżają się premiery dwóch najbardziej oczekiwanych pierwszoosobowych strzelanin tego roku – Call of Duty: Ghosts i Battlefield 4. Z tej okazji w sieci zaczęły pojawiać się reklamy promujące nadchodzące gry.

W obu przypadkach krótkie spoty powstały z udziałem prawdziwych aktorów, którzy ekscytują się nadejściem Call of Duty: Ghosts lub Battlefielda 4. W liczbie nietypowych reklam tradycyjnie przoduje firma Activision Blizzard, która wypuściła ich kilka. Według amerykańskiego wydawcy, premiery Call of Duty: Ghosts nie może doczekać się każdy - lekarz, pracownik biurowy, woźny na nocnej zmianie, zięć na kolacji z teściami czy kobieta w trakcie wizyty u dentystki. Sami zobaczcie reklamy widoczne w tej wiadomości, by sprawdzić o czym mowa.

Firma Electronic Arts przy promowaniu gry Battlefield 4 korzysta z bardziej standardowych środków. Trwający minutę spot reklamowy stanowi zlepek niezwykle efektownych fragmentów rozgrywki połączonych wypowiedziami potencjalnych graczy, którzy nie mogą doczekać się wkroczenia na pole bitwy. Wszystko to wzbogacono o doskonale znany fanom motyw muzyczny.

31 października bieżącego roku na rynku europejskim zadebiutuje Battlefield 4 w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Z kolei 5 listopada doczekamy się nadejścia Call of Duty: Ghosts na tych samych platformach sprzętowych oraz Wii U. Obie gry są również tytułami startowymi na PlayStation 4 oraz Xboksa One, a więc ukażą się w dniu premiery tych konsol.

  1. Zapowiedź – Testujemy multiplayer w Call of Duty: Ghosts – więcej, szybciej, lepiej
  2. Zapowiedź – Testujemy wersję beta gry Battlefield 4 – rzeź w Szanghaju