Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 listopada 2014, 06:19

Brothers in Arms 3: Sons of War zadebiutuje w grudniu

Firma Gameloft poinformowała, że strzelanka Brothers in Arms 3: Sons of War trafi do sprzedaży w grudniu tego roku na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android i Windows Phone.

Na zeszłorocznych targach E3 studio Gameloft zaprezentowało strzelankę Brothers in Arms 3: Sons of War. Potem słuch po grze zaginął i zaczynaliśmy podejrzewać, że projekt mógł zostać skasowany. Tak się jednak nie stało. Firma Gameloft ogłosiła właśnie, że produkcja trafi na systemy iOS, Android i Windows Phone w grudnie tego roku. Co jednak ciekawe, tytuł przeszedł poważną metamorfozę od kiedy widzieliśmy go po raz ostatni.

Gdy grę pokazano na zeszłorocznym E3 miała ona postać strzelanki na „na szynach” w stylu serii Epoch, gdzie postać automatycznie podróżowała od osłony do osłony. Produkcja imponowała grafiką, ale te mechanizmy zabawy nie przypadły do gustu odwiedzającym stoisko dewelopera dziennikarzom i graczom. Dlatego Gameloft postanowiło gruntownie przerobić rozgrywkę i to właśnie dlatego na ponad rok wokół tego projektu zrobiło się tak cicho.

Największą zmianą jest porzucenie systemu „na szynach” i zastąpienie go swobodą eksploracją otoczenia. Zachowany zostanie system odsłon, ale sami będziemy musieli je odnajdywać i nauczyć się je właściwie wykorzystywać. Ponadto poza typowymi misjami pełnymi dynamicznych potyczek pojawią się również sekcje skradankowe oraz snajperskie.

Podczas zabawy przyjdzie nam pokierować dwunastoma bohaterami. Każdy z nich posiadać ma unikalne umiejętności, które w trakcie kampanii rozwiniemy dzięki elementom RPG. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon gry, będących pierwszoosobowymi strzelankami, w Brothers in Arms 3: Sons of War akcję mamy obserwować z kamery umieszczonej zza plecami żołnierzy.

Niestety, na razie nie wiemy nic na temat scenariusza, poza tym, że jako tło fabularne tradycyjnie posłuży II wojna światowa.