Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2020, 16:50

autor: Karol Laska

Bronie z GTA 6 zostały odnalezione w plikach RDR 2

Jeden z internautów odnalazł w plikach gry Red Dead Redemption 2 nazwy broni, które są najprawdopodobniej związane z nadchodzącym Grand Theft Auto 6.

W SKRÓCIE:
  1. jeden z internautów doszukał się w plikach wersji konsolowych gry RDR 2 linijek kodu z potencjalnymi broniami z GTA 6;
  2. są to pistolet Browning Hi-Power oraz karabiny L1A1 i AK-47 – funkcjonowały one jako część kodu Red Dead Redemption 2 już od kilku lat, ale dopiero teraz zdołano je odnaleźć.

GTA VI to gra na tyle wyczekiwana przez cały świat, że fora internetowe nieustannie kipią od wszelkiego rodzaju plotek i dociekań. W sierpniu usłyszeliśmy chociażby, że akcja dzieła będzie miała miejsce w Vice City, a w listopadzie pojawiła się w sieci potencjalna mapa dostępnego do zwiedzenia obszaru, ale wiarygodność obydwu informacji pozostawiała sporo do życzenia. Wczoraj doszło do kolejnego małego odkrycia w tej materii – całkiem możliwe, że poznaliśmy modele broni, którymi będziemy posługiwać się w Grand Theft Auto VI.

Skąd takie wieści? To już nieco bardziej skomplikowana historia, choć kiedy rozłoży się ją na części pierwsze, to rzeczywiście można zacząć wierzyć w jej prawdziwość i sensowność. Jeden z użytkowników portalu GTAForums, DerekLeet, pogrzebał nieco w plikach Red Dead Redemption 2 i w jednym z nich, a mianowicie propsets.meta, odnalazł linijki kodu z nazwami konkretnych karabinów i pistoletów – Browning Hi-Power, L1A1 oraz AK-47. Zobaczcie sami:

Źródło: DerekLeet, GTA Forums - Bronie z GTA 6 zostały odnalezione w plikach RDR 2 - wiadomość - 2020-12-29
Źródło: DerekLeet, GTA Forums
Źródło: DerekLeet, GTA Forums - Bronie z GTA 6 zostały odnalezione w plikach RDR 2 - wiadomość - 2020-12-29
Źródło: DerekLeet, GTA Forums

Skąd pewność, że to nie broń z GTA 5? Internauta porównał bowiem wyżej podane linijki z tymi odpowiednimi dla plików z piątej części gry i zauważył parę znaczących różnic – w tym między innymi inne oznakowanie początku każdej z nazw. W przypadku nowo odkrytych broni rozpoczynają się one od sekwencji znaków „W_J”. „W” odpowiada zapewne słówku „weapon” (po polsku „broń”), ale literka „J” nadal nie została rozszyfrowana przez pozostałych forumowiczów.

Zarówno karabin L1A1, jak i pistolet Browning nie mówią nam za wiele, choć ich dawno zakorzenione pochodzenie (kolejno lata 30. oraz przełom lat 40. i 50.) każe nam myśleć, że przeniesiemy się w szóstej części GTA w przeszłość – być może gdzieś w okolice siódmej bądź ósmej dekady XX wieku.

Wypada wspomnieć, że powyższe nazwy broni funkcjonowały w plikach RDR 2 już od czasów premiery tejże gry na konsole, a więc nie jest to żadne odkrycie Ameryki. Dopiero teraz jednak internauci głośno zaczęli dyskutować na ten temat i są raczej zgodni co do tego, że mamy do czynienia z intrygującą ciekawostką, która faktycznie może dotyczyć Grand Theft Auto 6.