Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 18 grudnia 2018, 15:25

autor: Frozen

Bohemian Rhapsody najbardziej dochodowym filmem muzycznym

Ponad 600 milionów dolarów przychodu z kin na całym świecie czyni Bohemian Rhapsody najlepiej zarabiającym biograficznym filmem muzycznym w historii kinematografii.

Na zdjęciu Rami Malek jako Freddie Mercury. - Bohemian Rhapsody najbardziej dochodowym filmem muzycznym - wiadomość - 2018-12-18
Na zdjęciu Rami Malek jako Freddie Mercury.

Po udanym otwarciu film Bohemian Rhapsody nie zwalnia tempa. Produkcja w samych tylko Stanach Zjednoczonych zebrała już ponad 180 milionów dolarów. Na całym świecie dochód z kin przekroczył oszałamiające 600 milionów dolarów, zostawiając daleko w tyle dotychczasowego rekordzistę w kategorii biograficznych filmów muzycznych Straight Outta Compton (z przychodem 201,6 miliona dolarów na świecie). Wynik ten udało się osiągnąć Bohemian Rhapsody pomimo dość przeciętnych recenzji (62% w serwisie Rotten Tomatoes i 48/100 w serwisie Metacritic) oraz braku premiery w Chinach, które stanowią drugi co do wielkości rynek filmowy na świecie.

Bohemian Rhapsody to biografia brytyjskiego zespołu rockowego Queen. Prace nad filmem rozpoczęto w 2010 roku. Początkowo w rolę lidera zespołu, Freddiego Mercury'ego, miał się wcielić Sacha Baron Cohen (Borat, Brüno, Dyktator), jednak aktor zrezygnował w lipcu 2013 roku, ponieważ jego wizja filmu w wielu aspektach nie pokrywała się z wizją zespołu Queen. Ostatecznie w rolę Mercury'ego wcielił się Rami Malek (Mr. Robot, Until Dawn). Reżyser, Bryan Singer, został zwolniony niecały rok przed ukończeniem filmu (jego miejsce zajął Dexter Fletcher), jednakże z powodu zasad nałożonych przez Amerykańską Gildię Reżyserów Filmowych (GDA), jako reżysera Bohemian Rhapsody wciąż oficjalnie podaje się Bryana Singera. Dexter Fletcher, który dokończył produkcję, jest wymieniony w napisach jako producent wykonawczy.

Sukces filmu to nie jedyny powód do zadowolenia dla zespołu Queen. Wytwórnia Universal Music Group ogłosiła, że piosenka, od której wziął się tytuł filmu Bohemian Rhapsody jest najczęściej streamowanym utworem z XX wieku (1,6 miliarda streamów).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.