Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2023, 09:24

autor: Michał Harat

Blizzard wypuścił sporą aktualizację do Heroes of the Storm, MOBA wraca do żywych

Pamiętacie jeszcze mobę od Blizzarda? Okazuje się, że deweloper właśnie sobie o niej przypomniał. Heroes of the Storm otrzymało nową aktualizację po długiej przerwie i możliwe, że to początek czegoś większego.

Źródło fot. Blizzard.
i

Heroes of the Storm to gra z gatunku MOBA, którą Blizzard wypuścił jeszcze w 2015 roku. Popularność League of Legends i innych gier tego typu była wtedy wielka i sporo deweloperów próbowało stworzyć swoją grę w tym gatunku. Niewielu jednak osiągnęło w tym temacie większy sukces. Gra Blizzarda od 2022 roku pozostawała w tzw. „maintenance mode”, czyli innymi słowy – serwery działały, ale nic się nie działo.

Wraz z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft pojawiło się sporo spekulacji odnośnie do ewentualnych powrotów niektórych franczyz. Phil Spencer, szef Microsoft Gaming, poinformował nawet, że firma jest w stanie zapewnić wsparcie tym studiom, które chciałyby przywrócić jakąś markę na rynek. Możliwe, że teraz widzimy pierwsze efekty.

Najnowsza aktualizacja do Heroes of the Storm jest już dostępna, a gracze mogą testować ją na dedykowanych do tego serwerach „Public Test Realm”. Twórcy na oficjalnej stronie gry podziękowali także swojej społeczności za przyszły feedback, który wpłynie ostatecznie na kształt produkcji.

Aktualizacja ma wnosić kluczowe zmiany w balansie gry i interfejsie oraz naprawiać liczne bugi. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. W dłuższej perspektywie pewnie przekonamy się, czy te zmiany są tylko etapem wstępnym do dalszych prac nad grą i czy marka ponownie będzie aktywnie wspierana, czy też mieliśmy jedynie do czynienia z jednorazowym działaniem.