Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2023, 08:38

autor: Adrian Werner

Blizzard pociesza graczy, którzy utknęli w kolejce do bety Diablo 4

Studio Blizzard Entertainment wystosowało oświadczenie dotyczące problemów bety Diablo IV. Twórcy pracują nad poprawkami, ale do czasu ich implementacji czekają nas długie kolejki na serwerach.

Źródło fot. Blizzard.
i

Wczoraj ruszyły beta-testy gry Diablo IV. Na razie mogą w nich wziąć udział tylko osoby, które kupiły produkcję w preorderze, ale mimo to i tak są ogromne trudności z dostaniem się na serwery. Studio Blizzard Entertainment wreszcie zabrało głos w tej sprawie.

  1. Twórcy poinformowali, że wiedzą o problemach powodujących długie czekanie w kolejce oraz rozłączanie się gry z serwerami.
  2. Deweloperzy pracują nad poprawkami, a do czasu ich implementacji ograniczana będzie liczba graczy, którzy mogą dołączyć do zabawy, co niestety oznacza, że na razie musimy pogodzić się z długim czekaniem w kolejkach.
  3. Autorzy tłumaczą, że jest to konieczne po to, aby osoby, które wreszcie dostaną się do gry, mogły liczyć na płynną rozgrywkę bez obaw o utratę połączenia (choć „crashe” i tak się zdarzają, co może skutkować nawet kasacją postaci).
  4. Ponadto studio Blizzard uprzedza, że licznik czekania w kolejce nie do końca działa tak, jak powinien, więc doradza, aby gracze czekali do skutku. Te problemy również mają zostać wkrótce naprawione.
  5. Kolejki to nie jedyny obszar, nad którym pochylają się twórcy. Trwa również wdrażanie poprawek dotyczących optymalizacji gry, ze szczególnym wskazaniem wysokiego obciążenia kart graficznych i pamięci RAM, czy łączenia się graczy w drużyny.

Przypomnijmy, że wczesny dostęp do bety dla osób z preorderami potrwa do 20 marca. Z kolei w dniach 24-26 marca w testach będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani.

Diablo IV zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Premiera odbędzie się 6 czerwca 2023 roku.

  1. Diablo 4 Beta – tutaj znajdziesz wszystkie najważniesze informacje
  2. Oficjalna strona beta-testów Diablo IV
  3. Ostrzegam przed Diablo 4, ta gra Was pochłonie
  4. 19 gier RPG, w które zagramy w 2023 roku