filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 marca 2023, 11:22

autor: Kamil Kleszyk

Ekranizacja Ghost of Tsushima dorówna sukcesowi The Last of Us? Tak uważa Chad Stahelski

Chad Stahelski z pewnością nie może narzekać na nudę. Oprócz stworzenia najnowszego filmu z serii John Wick, reżyser pracuje m.in. nad adaptacją gry Ghost of Tsushima. W najnowszym wywiadzie rzucił nieco światła na swój projekt.

Źródło fot. The Last of Us, Craig Mazin, Neil Druckmann, HBO, 2023, Sony Interactive Entertainment
i

Adaptacje gier wideo przeważnie spotykały się z dosyć kiepskim przyjęciem widowni. Przyczyną ich słabego odbioru w głównej mierze było to, że twórcy przenosząc dzieła na ekrany, w pełni nie oddawali ducha pierwowzoru. Wydaje się jednak, że zła passa powoli zaczyna się kończyć.

Chad Stahelski niedawno wziął udział w podcaście BroBible, gdzie głównym tematem był zbliżający się film John Wick 4. Poruszono również kwestię serialu The Last of Us i powstającej aktualnie pod okiem Stahelskiego adaptacji gry Ghost of Tsushima. Twórca w rozmowie zdradził, że jest zadowolony z sukcesu, jaki odniosła produkcja HBO, i uważa, że jego dzieło może dorównać jej jakością i popularnością.

Mam nadzieję, że The Last of Us przetrze szlak dla adaptacji innych gier wideo. Obecnie osobiście pracuję nad Rainbow Six i Ghost of Tsushima. To niesamowite projekty, które będą czymś zjawiskowym. Ale Ghost... to po prostu wspaniała historia. To anty-samurajska opowieść o samuraju. Podejmuje niezwykłą tematykę. Oczekiwania wobec naszej pracy nieco wzrosły dzięki sukcesowi The Last of Us. Cieszy mnie, że klątwa adaptacji gier wideo została złamana. To naprawdę może się udać. Wystarczy poświęcić temu przedsięwzięciu odpowiednią ilość czasu i miłości. Ghost jest właśnie tym filmem, który spośród nadciągających gamingowych adaptacji powinien odnieść sukces – tłumaczy Stahelski.

Niestety, w momencie pisania tej wiadomości nie są znane żadne konkretne informacje na temat obsady filmowego projektu Ghost of Tsushima. Wiemy jedynie, że nad powstawaniem widowiska czuwa wspomniany Chad Stahelski, a partnerują mu Alex Young, Jason Spitz, Asad Qizilbash, Carter Swan i Peter Kang. Produkcją obrazu zajmują się 87Eleven Entertainment, PlayStation Productions i Sucker Punch Productions.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej