Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 marca 2023, 11:22

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Ekranizacja Ghost of Tsushima dorówna sukcesowi The Last of Us? Tak uważa Chad Stahelski

Chad Stahelski z pewnością nie może narzekać na nudę. Oprócz stworzenia najnowszego filmu z serii John Wick, reżyser pracuje m.in. nad adaptacją gry Ghost of Tsushima. W najnowszym wywiadzie rzucił nieco światła na swój projekt.

Źródło fot. The Last of Us, Craig Mazin, Neil Druckmann, HBO, 2023, Sony Interactive Entertainment
i

Adaptacje gier wideo przeważnie spotykały się z dosyć kiepskim przyjęciem widowni. Przyczyną ich słabego odbioru w głównej mierze było to, że twórcy przenosząc dzieła na ekrany, w pełni nie oddawali ducha pierwowzoru. Wydaje się jednak, że zła passa powoli zaczyna się kończyć.

Chad Stahelski niedawno wziął udział w podcaście BroBible, gdzie głównym tematem był zbliżający się film John Wick 4. Poruszono również kwestię serialu The Last of Us i powstającej aktualnie pod okiem Stahelskiego adaptacji gry Ghost of Tsushima. Twórca w rozmowie zdradził, że jest zadowolony z sukcesu, jaki odniosła produkcja HBO, i uważa, że jego dzieło może dorównać jej jakością i popularnością.

Mam nadzieję, że The Last of Us przetrze szlak dla adaptacji innych gier wideo. Obecnie osobiście pracuję nad Rainbow Six i Ghost of Tsushima. To niesamowite projekty, które będą czymś zjawiskowym. Ale Ghost... to po prostu wspaniała historia. To anty-samurajska opowieść o samuraju. Podejmuje niezwykłą tematykę. Oczekiwania wobec naszej pracy nieco wzrosły dzięki sukcesowi The Last of Us. Cieszy mnie, że klątwa adaptacji gier wideo została złamana. To naprawdę może się udać. Wystarczy poświęcić temu przedsięwzięciu odpowiednią ilość czasu i miłości. Ghost jest właśnie tym filmem, który spośród nadciągających gamingowych adaptacji powinien odnieść sukces – tłumaczy Stahelski.

Niestety, w momencie pisania tej wiadomości nie są znane żadne konkretne informacje na temat obsady filmowego projektu Ghost of Tsushima. Wiemy jedynie, że nad powstawaniem widowiska czuwa wspomniany Chad Stahelski, a partnerują mu Alex Young, Jason Spitz, Asad Qizilbash, Carter Swan i Peter Kang. Produkcją obrazu zajmują się 87Eleven Entertainment, PlayStation Productions i Sucker Punch Productions.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej