Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 lipca 2021, 13:55

autor: Karol Laska

Wiemy, kto może nakręcić Blade'a. Nieoczywisty wybór Marvela

Marvel Studios najprawdopodobniej znalazło osobę, która wyreżyseruje nadchodzący film MCU pod tytułem Blade. Nie jest to być może twórca doświadczony, ale z pewnością utalentowany i obiecujący.

W 2019 roku Marvel Studios zapowiedziało powrót znanego łowcy wampirów w filmie zatytułowanym Blade. Do dziś pamiętamy serię horrorów akcji z Wesleyem Snipesem. Tym razem mamy otrzymać coś zupełnie innego, a jednocześnie przynależącego do MCU.

Po dwóch latach wiemy w końcu, kto nakręci nowego Blade’a. Portal Variety podaje, że stanowisko reżysera ma zostać objęte przez Bassama Tariqa, twórcę początkującego, mającego na swoim koncie jak na razie jeden film. Jego Mogul Mowgli, brytyjski dramat o pakistańskim raperze, w którego wcielił się Riz Ahmed, cieszy się wieloma pozytywnymi recenzjami.

Wiemy, kto może nakręcić Bladea. Nieoczywisty wybór Marvela - ilustracja #1
Bassam Tariq (na zdjęciu) negocjuje z Marvelem warunki umowy.

Zastanawiacie się, czy nie za szybko dano szansę tak młodemu reżyserowi? Cóż, to nie pierwszy raz, kiedy Marvel robi coś takiego. Firma lubi stawiać na twórców niedoświadczonych, acz utalentowanych. Wystarczy wspomnieć o Eternals od Chloe Zhao, która stosunkowo niedawno zgarnęła trzy Oscary za film Nomadland.

Tariq dołączy tym samym do skromnej (jak na razie) ekipy złożonej z Mahershali Aliego, który zagra tytułową rolę, oraz Stacey Osei-Kuffour, świeżo upieczonej scenarzystki dzieła. Nieznana jest dokładna data premiery Blade’a, ale na pewno nie zobaczymy go prędzej niż w 2022 roku.

  1. Strona internetowa Marvela